آلبا: سطح بازی رونالدو خیلی پائین تر از مسی است

۱۳۹۵-۰۵-۱۰
وبسایت رسمی برنامه نود - بازیکن تیم ملی اسپانیا تأکید کرد که لیونل مسی شایسته دریافت جایزه توپ طلای بهترین بازیکن سال فوتبال جهان است. به گزارش وب سایت رسمی نود، یوردی آلبا مدافع بارسلونا معتقد است به هیچ وجه نباید ارزش های کریستیانو رونالدو را کتمان کرد، اما رونالدو نمی تواند حتی در سطحی نزدیک به کیفیت های مسی بازی ...

وبسایت رسمی برنامه نود – بازیکن تیم ملی اسپانیا تأکید کرد که لیونل مسی شایسته دریافت جایزه توپ طلای بهترین بازیکن سال فوتبال جهان است.

به گزارش وب سایت رسمی نود، یوردی آلبا مدافع بارسلونا معتقد است به هیچ وجه نباید ارزش های کریستیانو رونالدو را کتمان کرد، اما رونالدو نمی تواند حتی در سطحی نزدیک به کیفیت های مسی بازی کند.

بسیاری از کارشناسان و اهالی فوتبال بر این باورند که رونالدوی پرتغالی پس از کسب عنوان قهرمانی یورو ۲۰۱۶ همراه با تیم ملی پرتغال، بهترین گزینه برای دریافت جایزه گالا یا همان توپ طلای بهترین بازیکن سال جهان است، اما هم باشگاهی مسی می گوید درست است که رونالدو توانست هم در تیم باشگاهی و هم در تیم ملی فاتح رقابت های اروپایی شود، اما خود او اصلاً نقش مهمی در کسب این موفقیتها نداشت.

عناوین قهرمانی به پای بازیکنان ذخیره و نیمکت نشین هم نوشته می شود، اما مهم عملکرد بازیکن در زمین است، و اگر از این لحاظ مقایسه ای بین این دو بازیکن بزرگ انجام دهیم، مسی قطعاً بهترین بازیکن دنیاست. اما نباید فراموش کرد که رونالدو هم بازیکن بزرگی است و نادیده گرفتن ارزش های او بسیار منصفانه و احمقانه است. چیزی که باعث می شود مسی همیشه در سطحی بالاتر از رقیب پرتغالی خود قرار داشته باشد، خونسردی و آرامش اوست. هر اتفاقی که درون یا بیرون باشگاه بیفتد، هیچ تأثیری بر رفتار و بازی او ندارد، و تنها وظایف خودش در زمین را انجام می دهد.

آلبا در پایان گفت: مسی یک فوق ستاره است، او بهترین بازیکن جهان است و هر ساله این مسئله را ثابت می کند. 

 

۲۰۸۱

 

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]