آمار استفاده از ویندوز ۱۰ در نخستین سالگرد عرضه به ۲۱ درصد رسیده است

۱۳۹۵-۰۵-۱۱
مایکروسافت که هفته ی گذشته نخستین سالگرد عرضه ی ویندوز 10 را جشن گرفته بود، آخرین بار در ماه ژوئن میلادی اعلام کرده بود این سیستم عامل روی بیش از 350 میلیون کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرد. اکنون اما Net Market Share تازه ترین آمار خود از میزان استفاده ی سیستم عامل ها را منتشر کرده که بر اساس آن ...

مایکروسافت که هفته ی گذشته نخستین سالگرد عرضه ی ویندوز ۱۰ را جشن گرفته بود، آخرین بار در ماه ژوئن میلادی اعلام کرده بود این سیستم عامل روی بیش از ۳۵۰ میلیون کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرد.

اکنون اما Net Market Share تازه ترین آمار خود از میزان استفاده ی سیستم عامل ها را منتشر کرده که بر اساس آن می توان گفت سهم بازار آخرین نسخه از سیستم عامل مایکروسافت به ۲۱ درصد رسیده که رقم قابل توجهی به شمار می رود.

آمار استفاده از ویندوز 10 در نخستین سالگرد عرضه به 21 درصد رسیده است

برای مقایسه، لازم است بدانید که به گفته ی این وبسایت ویندوز ۷ از این آمار ۴۷٫۰۱ درصد را در اختیار خود دارد و این میزان برای ویندوز ۸٫۱ به ۷٫۸ درصد و مک او اس (سیستم عامل دسکتاپ اپل) به ۴٫۶۹ درصد می رسد.

هرچند آمار ویندوز ۱۰ تنها در ۱ ماه اخیر حدود ۲ درصد افزایش داشته، اما باید انتظار داشت روند رشد این سیستم عامل در ماه های آینده کند تر شود، چرا که مایکروسافت هفته ی پیش به برنامه ی بروزرسانی رایگان سیستم عامل کاربران به آخرین نسخه پایان داده است.

از طرف دیگر هنوز کسب و کارهای بزرگی هستند که سیستم عامل خود را به آخرین نسخه بروزرسانی نکرده اند و بر همین اساس می توان انتظار داشت این تعداد چشمگیر نیز در آمار سال آینده به سهم بازار ویندوز ۱۰ اضافه شوند.

در نهایت لازم است اشاره کنیم که نخستین بروزرسانی عمده از ویندوز ۱۰، فردا توسط مایکروسافت عرضه خواهد شد.

The post آمار استفاده از ویندوز ۱۰ در نخستین سالگرد عرضه به ۲۱ درصد رسیده است appeared first on دیجیاتو.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]