اجازه فرود به هواپیمای چارتر تیم ملی ایران از طرف کشور چین صادر شد

۱۳۹۵-۰۵-۱۵
وبسایت رسمی برنامه نود - دیدار تیم‌های ملی ایران و چین از هفته دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه المپیک شن‌یانگ برگزار می‌شود و کاروان تیم ملی کشورمان به احتمال بسیار زیاد با پرواز چارتر راهی این کشور می‌شود.به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، تیم ملی ایران در رقابت‌‌های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه ...

وبسایت رسمی برنامه نود – دیدار تیم‌های ملی ایران و چین از هفته دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه المپیک شن‌یانگ برگزار می‌شود و کاروان تیم ملی کشورمان به احتمال بسیار زیاد با پرواز چارتر راهی این کشور می‌شود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، تیم ملی ایران در رقابت‌‌های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در تاریخ ۱۶ شهریورماه امسال و از ساعت ۱۶و ۵ دقیقه به وقت کشورمان در دومین دیدار خود به مصاف تیم ملی چین خواهد رفت.

طبق سیاست چینی‌ها، این کشور به منظور دربرگیری تمام کشور چین برای حمایت از تیم ملی فوتبال این کشور، رقابت‌های مختلف را در شهرهایی غیر از پایتخت یعنی پکن میزبانی می‌کنند. بر همین اساس چینی‌ها برای میزبانی از تیم ملی ایران یکی از شهرهای شمال شرقی این کشور را تدارک دیده‌اند و قرار است این دیدار در ورزشگاه المپیک شن‌یانگ  در شهر شن‌یانگ در استان لیائونینگ که واقع در مرز کره شمالی است برگزار شود.

تیم ملی ایران استارت خود برای حضور در این رقابت‌ها را از تاریخ ۱۱ شهریور از تهران و در دیدار مقابل قطر از ساعت ۲۱ خواهد زد. این دیدار نیز در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و پس از این دیدار ملی‌پوشان برای برگزاری دیدار با چین به سرعت و به احتمال بسیار زیاد با پروازی چارتر راهی این کشور خواهد شد.

نکته قابل توجه اینکه از طرف کشور چین، اجازه فرود به هواپیمای چارتر ملی‌پوشان داده شده و در صورتی که این پرواز محقق شود، هیچ مشکل دیگری برای لندینگ هواپیمای تیم ملی در خاک چین وجود نخواهد داشت که به این ترتیب کادرفنی تیم ملی دیگر از جانب این موضوع نگرانی خاصی نخواهند داشت.

این در حالی است که پیش از این و دور اول انتخابی این رقابت‌ها نیز تیم ملی ایران اقدامات لازم برای سفر با پرواز چارتر به کشور گوام را به عمل آورده بود که در نهایت با مخالفت کشور گوام به این بهانه که این کشور تبعه آمریکا بوده و از کشورهای نظامی محسوب می‌شود، با پرواز چارتر تیم ملی به این کشور مخالفت شد.

دیدار شاگردان کی‌روش و چینی‌ها از هفته دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه ۶۰ هزار نفری شن‌یانگ که البته ورزشگاهی مسقف است برگزار می‌شود و نکته قابل توجه اینکه این ورزشگاه در سال ۲۰۰۷ و به منظور برگزاری دیدارهای فوتبال در المپیک ۲۰۰۸ افتتاح شده است.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]