اخطار IOC به حامیان مالی؛ پیام توئیتری یعنی محرومیت ورزشکار از مدال

۱۳۹۵-۰۵-۰۸
وبسایت رسمی برنامه نود - کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد پیام های توئیتری در حمایت از ورزشکاران در المپیک ممنوع خواهد بود. به گزارش سایت نود، در صورتی که حامیان مالی در طول برگزاری بازی های المپیک، پیام های توئیتری در حمایت از ورزشکاران منتشر کنند، این اقدام می تواند برای ورزشکار مربوطه دردسر ساز شده و حتی در برخی ...

وبسایت رسمی برنامه نود – کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد پیام های توئیتری در حمایت از ورزشکاران در المپیک ممنوع خواهد بود.

به گزارش سایت نود، در صورتی که حامیان مالی در طول برگزاری بازی های المپیک، پیام های توئیتری در حمایت از ورزشکاران منتشر کنند، این اقدام می تواند برای ورزشکار مربوطه دردسر ساز شده و حتی در برخی شرایط ممکن است ورزشکار را از گرفتن مدال محروم کند.

کمیته بین المللی المپیک روز گذشته نتایج نشست کمیته های کارشناسی خود در مورد تبلیغات غیرمجاز از سوی افراد یا شرکت های تأیید نشده را اعلام کرد و توضیح داد که استفاده از واژگان یا عباراتی نظیر ۲۰۱۶، effort، ورزشکار المپیکی، یا حتی تصویر مدال های المپیک، برای هر نوع تبلیغات توسط حامیان مالی تأیید نشده از سوی IOC ممنوع بوده و نباید مورد استفاده قرار گیرد.

ارتکاب چنین تخلفاتی به معنای محرومیت ورزشکار از کسب مدال بوده، و حتی در برخی شرایط خاص، می تواند عواقب شدیدتری برای ورزشکار به همراه داشته باشد.

قانون شماره چهل بازی های المپیک می گوید ورزشکاران تا سه روز پس از اتمام بازیهای المپیک، نباید هیچ گونه ارتباطی با شرکای غیررسمی و تأیید نشده از سوی IOC داشته باشند. طبق شرایط ذکر شده در قانون، محدودیت های در نظر گرفته شده برای کار بردن عبارات شبهه انگیز از تاریخ ۲۷ جولای تا نیمه شب ۲۴ آگوست قابل اجرا بوده و در نتیجه حامیان مالی شخصی، نظیر عرضه کنندگان البسه و تجهیزات ورزشی، نباید در این دوره زمانی از پیام های توئیتری در حمایت از ورزشکار خود استفاده نمایند.

سخنگوی کمیته بین المللی المپیک در ادامه افزود: این قانون جدیدی نیست؛ ممکن است برخی افراد و ورزشکاران با آن آشنایی نداشته باشند، اما پس از رأی کمیته ملی المپیک مبنی بر عدم حذف کاروان ورزشی روسیه از بازی های المپیک، تصمیم گرفته شد تا این قانون که در منشور المپیک هم به آن اشاره شده با جدیت بیشتری اجراء شود.

گفته می شود این پیشنهاد از سوی آژانس جهانی ضددوپینگ مطرح شد تا اقدامات کنترلی بیشتری بر روی فعالیت های ورزشکاران، به ویژه ورزشکاران روس، اعمال کنند.

در همین حال روز گذشته یکی از ورزشکاران زن بریتانیایی شرکت کننده در بازی های المپیک ریو در صفحه توئیتر خود نوشت: به نظر می رسد IOC بیشتر تمایل دارد ورزشکارانی که قوانین اسپانسرینگ را رعایت نمی کنند با محرومیت تنبیه کند تا ورزشکاران دوپینگی را. وی در ادامه همین پیام گفته بود: بسیار خنده دار است؛ اگر حامی مالی تان به شما بگوید موفق باشید، از دریافت مدال المپیک محروم خواهید شد، اما اگر داروهای نیروزا و غیرمجاز مصرف کنید، خیر.

 

۲۰۸۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]