افشاگر دوپینگ در روسیه از حضور در المپیک ریو محروم شد

۱۳۹۵-۰۵-۰۴
وبسایت رسمی برنامه نود - دونده زن روسیه که اطلاعات بسیار با ارزشی در اختیار مقامات IOC قرارداد، نمی‌تواند در المپیک شرکت کند. به گزارش سایت نود، "یولیا استپانوا" سال 2013 به دلیل دوپینگ 2 سال از حضور در مسابقات رسمی محروم شد. این ورزشکار در سال 2014 بخش‌های پنهان پرونده دوپینگ سیستماتیک در ورزش روسیه را افشا کرد.  کمیته بین‌المللی المپیک در بیانیه ...

وبسایت رسمی برنامه نود – دونده زن روسیه که اطلاعات بسیار با ارزشی در اختیار مقامات IOC قرارداد، نمی‌تواند در المپیک شرکت کند.

به گزارش سایت نود، “یولیا استپانوا” سال ۲۰۱۳ به دلیل دوپینگ ۲ سال از حضور در مسابقات رسمی محروم شد. این ورزشکار در سال ۲۰۱۴ بخش‌های پنهان پرونده دوپینگ سیستماتیک در ورزش روسیه را افشا کرد. 

کمیته بین‌المللی المپیک در بیانیه خود که در آن تصمیم نهایی درباره این پرونده را اعلام کرد از خانم “استپانوا” به عنوان یکی از کمک‌های اصلی در پیشبرد این پرونده نام برد. 

باوجود این کمک‌های بزرگ این ورزشکار با استناد به شروط IOC برای حضور ورزشکاران روس در المپیک ریو، نمی‌تواند در این رقابت‌ها حضور داشته باشد. خبرگزاری اسپوتینگ روسیه مدعی شد کمیته بین‌المللی المپیک تحت فشار روسیه این ورزشکار را از حضور در این رقابت‌ها محروم کرده.

IOC اعلام کرد “یولیا استپانوا” به رقابت‌های ریو دعوت می‌شود و در کنار این کمیته حضور خواهد داشت اما نمی‌تواند مسابقه بدهد.

۳۹۰۴۶

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]