اینفانتینو: جام جهانی حتماً ۴۰ تیمی می شود

۱۳۹۵-۰۵-۰۵
وبسایت رسمی برنامه نود - ریاست فیفا اعلام کرد در صورتی که تعداد تیم های جام جهانی افزایش یابد، سهمیه آفریقا باید دو تیم افزایش یابد. به گزارش سایت نود، جیانی اینفانتینو رئیس فیفا که به نیجریه سفر کرده بود، گزارش کوتاهی از سفر خود به این کشور آفریقایی را اعلام کرد. جیانی اینفانتینو بار دیگر بر همان شعار تبلیغاتی خود که ...

وبسایت رسمی برنامه نود – ریاست فیفا اعلام کرد در صورتی که تعداد تیم های جام جهانی افزایش یابد، سهمیه آفریقا باید دو تیم افزایش یابد.

به گزارش سایت نود، جیانی اینفانتینو رئیس فیفا که به نیجریه سفر کرده بود، گزارش کوتاهی از سفر خود به این کشور آفریقایی را اعلام کرد.

جیانی اینفانتینو بار دیگر بر همان شعار تبلیغاتی خود که پیش از انتخابش به عنوان رئیس فیفا اعلام کرده بود، تأکید کرد و گفت جام جهانی باید با حضور چهل تیم برگزار شده و در این بین حق مسلم قاره آفریقاست که در جام جهانی ۲۰۲۶ دو سهمیه بیشتر داشته باشد.

اینفانتینو در این باره گفت: از آنجائیکه تصمیمات در مورد نحوه مسابقات گزینشی و انتخابی جام های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ اتخاذ شده، بنابراین هرگونه تصمیم گیری جدید برای نحوه برگزاری مسابقات در جام جهانی باید از سال ۲۰۲۶ اعمال شود و در این رقابتها حداقل هشت تیم دیگر به تیم های قبلی اضافه شوند. در زمانی که درگیر فعالیت های انتخاباتی برای ریاست فیفا بودم، به این مسئله تأکید کردم که در صورت انتخاب به عنوان رئیس فیفا نحوه برگزاری مسابقات را تغییر داده و تیمها افزایش خواهند یافت.

اینفانتینو در ادامه افزود: یکی از نکات مهمی که در انتخابات هم به آن اشاره کردم توسعه فوتبال و جام جهانی است. دو جام جهانی آینده با همان تعداد ۳۲ تیم برگزار خواهد شد، اما از سال ۲۰۲۶ تعداد تیم های حاضر در جام جهانی به ۴۰ افزایش می یابد و بدون شک سهم قاره آفریقا از هشت تیم اضافه شده، دو تیم خواهد بود که به این ترتیب سهمیه این قاره در رقابت های جام جهانی به هفت تیم خواهد رسید.

 

۲۰۸۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]