بارترا: پر کردن جای خالی هوملس چالشی دشوار است

۱۳۹۵-۰۵-۱۶
وبسایت رسمی برنامه نود - دفاع سابق بارسلونا، آماده پر کردن جای خالی متس هوملز در دورتموند است.به گزارش وب سایت نود، این بازیکن 25 ساله اسپانیایی در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه که در بد راگاز سوییس برگزار شد اعلام کرد: " از علاقه دورتموند به خودم هیجان زده بودم، این یک چالش بزرگ برای من بود، چالشی که آن را پذیرفتم ...

وبسایت رسمی برنامه نود – دفاع سابق بارسلونا، آماده پر کردن جای خالی متس هوملز در دورتموند است.

به گزارش وب سایت نود، این بازیکن ۲۵ ساله اسپانیایی در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه که در بد راگاز سوییس برگزار شد اعلام کرد: ” از علاقه دورتموند به خودم هیجان زده بودم، این یک چالش بزرگ برای من بود، چالشی که آن را پذیرفتم و احساس می‌کنم برای این چالش مناسب هستم، اینجا بسیار خوشحالم.”

این بازیکن پرورش یافته در لاماسیا، در ۶ سال گذشته جزو بازیکنان تیم اصلی بارسلونا بود و بیشتر از ۱۰۰ دیدار رسمی را برای بارسلونا انجام داد، اما هیچگاه موفق نشد جایگاه ثابتی در این تیم اسپانیایی پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه خود را با سبک دورتموند هماهنگ کرده است، گفت: ” من از وقتی ۱۰ ساله بودم به بارسا پیوستم و ۶ سال برای تیم اصلی بارسا بازی کردم.
دورتموند هم تا حدی خواهان بازی با مالکیت توپ بالاست و این سبک برای من بسیار آشناست. احساس می‌کنم تفاوت سبک بارسا و دورتموند خیلی زیاد نیست.”

بارترا تحت مربیگری لوییز انریکه در فصل گذشته، گزینه پنجم برای پست دفاع مرکزی بود و با وجود جرارد پیکه، خاویر ماسکرانو، جرمی متیو و توماس فرمالن تنها توانست
۷ دیدار را در تمامی مسابقات فصل قبل به طور کامل بازی کند. او در این مورد اضافه کرد: ” قرار گرفتن در تیم اصلی بارسلونا مبارزه بسیار سختی بود، پیکه و ماسکرانو از بهترین دفاع‌های جهان هستند و آنها بازیکنان فیکس بودند. در دورتموند هم مدافعین مرکزی بسیار خوبی حضور دارند که باعث می‌شود برای به دست آوردن زمان بازی بیشتر با آنها مبارزه کنم، دوست دارم اعتماد مربیان را جلب کرده و جایگاهم را در تیم اصلی بدست بیاورم.”

این مدافع مرکزی ۲۵ ساله، برای بدست آوردن مدت زمان بازی بیشتر با قیمت ۸ میلیون یورو از بارسلونا به زنبورهای رود روهر پیوست تا جایگزین متس هوملز، کاپیتان سابق دورتموند بشود که بعد از ۸ سال و نیم حضور موفق در این تیم، دورتموند را به مقصد بایرن مونیخ ترک کرد.

بارترا در این مورد گفت:” بدست آوردن موفقیتی هم اندازه هوملز چالش بسیار سختی است، اما من با سبک بازی مبتنی بر حفظ توپ و بازیسازی از دفاع آشنایی کامل دارم.”
این بازیکن اسپانیایی همچنین درباره مربی جدید خود توماس توخل گفت: ” صحبت کردن با او به من اعتماد به نفس بالایی داد، او به من گفته بود که من در برنامه های او نقش مهمی دارم و به شدت خواهان من است.”

بارترا اولین بازی رسمی خود برای دورتموند را در برابر منچستر سیتی، تیم جدید پپ گواردیولا در چین انجام داد، بازی ای که در پست دفاع مرکزی آنرا شروع کرد اما در نیمه دوم به دفاع راست منتقل شد.

او در این مورد افزود: ” پست اصلی من دفاع مرکزی‌ست اما در جوانان بارسا تجربه بازی در دفاع راست هم داشته‌ام، همچنین در اولین بازی تحت هدایت پپ گواردیولا هم در دفاع راست بازی کردم پس بنابراین وقتی مربی از من خواست که به این پست منتقل شوم، این کار را در تور چین انجام دادم.”

به این ترتیب به نظر می‌رسد بارترا عموما در دفاع مرکزی دورتموند به بازی گرفته شود. گفتنی‌ست آنها روز ۱۴ آگوست میزبان بازی سوپرکاپ آلمان در برابر بایرن مونیخ خواهند بود.

۱۸۹۹

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]