بنگستون: اهمیتی ندارد که چرا برانکو مرا نخواست!

۱۳۹۵-۰۵-۰۶
وبسایت رسمی برنامه نود -  مهاجم هندوراسی فصل گذشته پرسپولیس از این تیم جدا شد و به ذوب آهن پیوست.  به گزارش وب سایت نود و به نقل از تماشاگران امروز، مهاجم فصل گذشته پرسپولیس در حالی برای ادامه فوتبالش راهی ذوب‌آهن شد كه این تیم اصفهانی كاوه رضایی و مسعود حسن‌زاده را در فصل نقل‌وانتقالات از دست داد. جالب اینكه ...

وبسایت رسمی برنامه نود –  مهاجم هندوراسی فصل گذشته پرسپولیس از این تیم جدا شد و به ذوب آهن پیوست. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تماشاگران امروز، مهاجم فصل گذشته پرسپولیس در حالی برای ادامه فوتبالش راهی ذوب‌آهن شد كه این تیم اصفهانی كاوه رضایی و مسعود حسن‌زاده را در فصل نقل‌وانتقالات از دست داد. جالب اینكه یحیی گل‌محمدی از عملكرد هیچ‌یک از این دو مهاجم خود رضایت نداشت و به همین خاطر جری بنگستون را به تیمش برد. در آن‌سو برانكو بعد از كنار گذاشتن بنگستون به سراغ مهاجمان ذوب‌آهن رفت و وقتی نتوانست با هیچ‌یك از آنها به توافق برسد از لیگ دو اوكراین برای تیم خود مهاجم آورد. 

*از بازگشت دوباره‌ات به ایران بگو‌؛ اینكه چطور بعد از كنار گذاشتن از پرسپولیس قرار است باز هم در لیگ برتر ایران بازی كنی.

واقعیت این است كه فكر نمی‌كردم پرسپولیس به من پیشنهاد تمدید قرارداد ندهد و وقتی این اتفاق رخ داد خیلی ناراحت شدم. ناراحتی‌ام از این بود كه در پرسپولیس با وجود فرصت كمی كه در اختیارم قرار داده شد گل‌های مهمی را زدم و حتی هواداران در صفحات اجتماعی و در خیابان با دیدن من، رضایت خود را از عملكردم نشان می‌دادند. به هر صورت دوست داشتم بعد از پرسپولیس در تیمی بازی كنم كه خود را ثابت كنم.

پس با انگیزه زیاد به ذوب‌آهن رفته‌ای؟
بله همین‌طور است. من اینجا هستم تا ثابت كنم در پرسپولیس به حقم نرسیدم. نیمكت‌نشینی در پرسپولیس از نظر روحی خیلی به من ضربه زد و باعث شد بعد از سال‌ها تیم ملی را از دست بدهم.
چرا برانكو در پرسپولیس به تو بازی نمی‌داد؟
خیلی‌ها این سؤال را از من می‌پرسیدند. شاید به این خاطر بود كه مهدی طارمی در پستم بازی می‌كرد اما بعضی موقع‌ها كه طارمی هم ۳ كارته می‌شد من در عین ناباوری بازی را از روی نیمكت می‌دیدم و این مسأله خیلی آزارم می‌داد. اتفاقی كه در بازی با سایپا رخ داد هم به همین خاطر بود و متأسفانه در آن مسابقه اخراج شدم.
دیگر برایم مهم نیست كه چرا برانكو مرا بازی نمی‌داد یا چرا دوست نداشت در پرسپولیس بمانم. آنچه برایم اهمیت زیادی دارد ارائه بهترین عملكرد در ذوب‌آهن است. احساس خوبی در اینجا دارم و در كمال آرامش به كارم ادامه می‌دهم.
یعنی دوست نداشتی الان در پرسپولیس بودی؟
پرسپولیس تیم پرطرفداری است و هواداران خیلی خوبی دارد اما باشگاه ذوب‌آهن واقعاً یك باشگاه حرفه‌ای است و در اینجا بازیكن به تنها چیزی كه فكر می‌كند تمرین خوب و ارائه بهترین عملكرد است. خیلی از مشكلاتی كه در پرسپولیس با آن مواجه بودم را اینجا دیگر ندارم و این مسأله كمك می‌كند با آرامش بیشتری كارم را انجام دهم. هواداران ذوب‌آهن هم به من لطف دارند و امیدوارم بتوانم با گل‌هایی كه خواهم زد آنها را خوشحال كنم.
تو با گلی كه در دربی رفت پارسال به ثمر رساندی توانستی محبوبیت زیادی در پرسپولیس به‌دست ‌آوری، این مسأله باعث شده هنوز هم هواداران پرسپولیس به خوبی از تو یاد كنند.
محبوبیت من فقط به خاطر آن یك گل نبود و فكر می‌كنم همه گل‌هایی كه برای پرسپولیس به ثمر رساندم حساس بودند. برای پرسپولیس و هوادارانش فقط می‌توانم آرزوی موفقیت كنم و در حال حاضر تمام تمركزم روی آینده‌ام در ذوب‌آهن است.
ذوب‌آهن را چطور تیمی می‌بینی؟
ذوب‌آهن یكی از بهترین باشگاه‌های ایران است و در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور دارد. وقتی مدیر برنامه‌هایم از پیشنهاد این تیم صحبت كرد خیلی خوشحال شدم و بی‌صبرانه منتظر بازی برای این تیم هستم.
اما ذوب‌آهن به اندازه پرسپولیس جذابیت ندارد و دلیل آن هم كم‌طرفدار بودن این تیم است.
من این‌طور فكر نمی‌كنم. پرسپولیس تیم بزرگی است و این بزرگی‌اش بیشتر به خاطر وجود هوادارانش است. در باشگاه ذوب‌آهن خیلی چیزها سر جای خودش است. نظم و انضباط در این تیم حرف اول را می‌زند و خیلی خوشحالم كه ذوب‌آهن را به عنوان تیم آینده خود انتخاب كرده‌ام.
بعضی‌ها اعتقاد دارند بنگستون بازیكن تنبلی است و به این خاطر برانكو كمتر به او بازی می‌داد.
از لحاظ دوندگی فكر نمی‌كنم بازیكن كم‌تحركی باشم. در پرسپولیس هر موقع در تركیب اصلی قرار داشتم بیشتر از ۸ كیلومتر می‌دویدم. این در شرایطی بود كه در تیم ملی میزان دوندگی تیمی ما بیشتر بود و بالای ۱۱ كیلومتر دوندگی داشتم. من در زمین مسابقه آنچه مربی خواهد را اجرا می‌كنم و در پرسپولیس هیچ وقت كم‌كاری نكرده‌ام.
در مورد پاس ندادن بازیكنان پرسپولیس به خودت چه نظری داری؟
این موضوعی بود كه خیلی‌ها به من می‌گفتند اما سعی می‌كردم این‌طور فكر نكنم. علاقه‌ای به مسائل حاشیه‌ای ندارم و تمام تمركزم را روی فوتبالم قرار می‌دهم.
در مورد بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس چه نظری داری؟
برایم عجیب بود كه او به آن شكل ازپرسپولیس رفت و بعد برگشت. برای طارمی فقط می‌توانم آرزوی موفقیت كنم.
یكی از رقبایت برای آقای گلی مهدی طارمی است، می‌توانی بیشتر از او گل بزنی؟
من به موفقیت تیمم فكر می‌كنم و در كنار آن سعی خواهم كرد مهاجم خوبی برای ذوب‌آهن باشم. همه مهاجمان لیگ برایم قابل احترام هستند.
فكر می‌كنی دوباره فرصت بازگشت به تیم ملی كشورت را پیدا كنی؟
این یكی از مهمترین اهداف من است. متأسفانه سرمربی تیم ملی هندوراس دید خوبی نسبت به لیگ ایران ندارد و اعتقادش این است كه در اینجا بازیكنان تمرینات حرفه‌ای را انجام نمی‌دهند. از طرفی نیمكت‌نشینی در پرسپولیس باعث شد در دو اردوی آخر به تیم ملی دعوت نشوم اما ذوب‌آهن تیم بزرگی در آسیا است و عملكرد خوبم در این تیم باعث خواهد شد دوباره به تیم ملی دعوت شوم.
شهر اصفهان را چطور می‌بینی؟
مردم علاقه زیادی به فوتبال دارند و برایم جالب است كه مرا به خوبی می‌شناسند. دوست دارم خانواده‌ام هرچه زودتر به ایران بیایند تا بتوانیم در اصفهان به گشت‌وگذار برویم.

 

۲۰۵۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]