تعرفه دیتای موبایل کاهش یافت

۱۳۹۵-۰۵-۰۲
با ابلاغ مصوبه ی سازمان تنظیم مقررات رادیویی، در کنار کاهش قیمت اینترنت ثابت، تعرفه‌های استفاده ی آزاد از اینترنت موبایل نیز کاهش یافت. طبق مصوبه ی ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتور های موبایل باید نرخ دیتای آزاد را به ۰.۴ ریال برسانند. پیش از مصوبه ی اخیر، نرخ استفاده از هر کیلو بایت داده ی آزاد موبایل (یعنی بدون استفاده از بسته ...

با ابلاغ مصوبه ی سازمان تنظیم مقررات رادیویی، در کنار کاهش قیمت اینترنت ثابت، تعرفه‌های استفاده ی آزاد از اینترنت موبایل نیز کاهش یافت. طبق مصوبه ی ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتور های موبایل باید نرخ دیتای آزاد را به ۰.۴ ریال برسانند. پیش از مصوبه ی اخیر، نرخ استفاده از هر کیلو بایت داده ی آزاد موبایل (یعنی بدون استفاده از بسته ی اینترنت) ۰.۵ ریال بود که با تصمیم اخیر مجموعه ی وزارت ارتباطات، این میزان به ۰.۴ ریال کاهش یافته است.

در تعرفه گذاری جدید، شرکت ارتباطات زیرساخت ملزم به تخفیف حدود ۳۰ درصدی قیمت پهنای باند به اپراتور های ارتباطی کشور شده است و تعرفه ی اینترنت آزاد موبایل نیز حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است. به این ترتیب اپراتورهای موبایل موظف اند از این پس سرویس اینترنت را برای کاربران، با نرخ های جدید محاسبه کنند.

ابلاغ کمیسیون مذکور خطاب به اپراتور های موبایل مبنی بر کاهش نرخ دیتا از ۰.۵ به ۰.۴ ریال در حالی است که این موضوع عملاً مشترکان دائمی را شامل می‌ شود، چرا که نرخ دیتای آزاد برای مشترکان اعتباری متفاوت بوده است.

متفاوت بودن نرخ دیتای آزاد برای مشترکان دائمی و اعتباری در واقع به مصوبه ی دیگری از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مربوط می‌ شود که در آن به اپراتور ها اجازه داده شده نرخ دیتا را برای مشترکان اعتباری به میزان حداکثر ۵۰ درصد تعرفه ی دیتای دائمی افزایش دهند.

مصوبه ی مجموعه ی وزارت ارتباطات حرفی از کاهش نرخ دیتای آزاد برای مشترکان اعتباری به میان نیاورده است، اما همراه اول نرخ‌ دیتای موبایل خطوط اعتباری خود را نیز همپای خطوط دائمی کاهش داده و از ۰.۷۵ به ۰.۶ ریال رسانده است.

تعرفه دیتای موبایل کاهش یافت

اپراتور دوم همراه نیز در اقدامی مشابه تعرفه ی اینترنت همراه خود را هم برای خطوط دائمی و هم خطوط اعتباری کاهش داده است. نکته ی جالب اینجاست که ایرانسل بر خلاف همراه اول تعرفه ی خطوط اعتباری خود را به ۰.۴ ریال و خطوط دائمی را به ۰.۶ ریال رسانده است.

تعرفه دیتای موبایل کاهش یافت

در حال حاضر تعرفه ی دیتای اپراتور سوم یعنی رایتل نیز به شرح زیر است:

تعرفه دیتای موبایل کاهش یافت

The post تعرفه دیتای موبایل کاهش یافت appeared first on دیجیاتو.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]