تیموریان در گفتگو با مجله AFC؛ مثل ۳ سال گذشته همچنان در خواب به سر می بریم!

۱۳۹۵-۰۵-۰۷
وبسایت رسمی برنامه نود - کاپیتان تیم ملی گفت: امیدوارم که فدراسیون فوتبال ایران بتواند با کارلوس کی روش ادامه بدهد.  به گزارش وب سایت نود، آندرانیک تیموریان در گفت و گوی مفصل با مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره دیدارهای تیم ملی در مقدماتی جام جهانی توضیحات کاملی ارائه کرده است. متن پرسش و پاسخ خبرنگار سایت ای اف سی با تیموریان در ...

وبسایت رسمی برنامه نود – کاپیتان تیم ملی گفت: امیدوارم که فدراسیون فوتبال ایران بتواند با کارلوس کی روش ادامه بدهد. 

به گزارش وب سایت نود، آندرانیک تیموریان در گفت و گوی مفصل با مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره دیدارهای تیم ملی در مقدماتی جام جهانی توضیحات کاملی ارائه کرده است. متن پرسش و پاسخ خبرنگار سایت ای اف سی با تیموریان در ادامه می آید.

 *آندرانیک چه نظری درباره گروه ایران در مقدماتی جام جهانی داری؟

واقعیت این است که در این مرحله از مسابقات هیچ بازی آسان نیست و برخلاف نظر گروهی از مردم بازیهای سختی در پیش داریم.  وقتی متوجه نقاط قوت حریفانمان می شویم پی می بریم که چه کار مشکلی داریم. سوریه به خوبی به این مرحله رسید. قطر پیشرفت زیادی کرده است و چین با سرعت بالا مسیر تکامل را طی کرده است. این موضوع اهمیت دارد که بدانیم جزئیات آماده سازی این تیم ها برای حضور موفق در مسابقات چه بوده است.

*بین تیم های رقیب حریفی است که خیلی نگرانش باشی؟

حضور در این مرحله نبرد بزرگی برای کشور ماست. این موضوع ارتباطی به نام حریف ندارد. هر پنج تیم شایسته حضور در این مرحله بودند و می توان اطمینان داشت با همه انگیزه مقابل ایران به میدان می آیند. حالا می خواهند به همه نشان بدهند که شایسته حضور در این مرحله بوده اند.

*آندرانیک! دوباره ایران به کره جنوبی خورد و یادت است که در مقدماتی گذشته بین دو تیم تنش هایی به وجود آمد. به نظرت در مسابقات پیش رو هم این روند وجود دارد؟

نه. به هیچ عنوان. آن اتفاقات برای گذشته است و ما به کره جنوبی به عنوان رقیبی که در مقابل تیم ملی کشورمان قرار می گیرد احترام می گذاریم. خیلی تغییرات از چهار سال پیش به این سمت اتفاق افتاده و ما تیم جدیدی داریم که توانایی های متفاوتی دارند و امیدوارم بتوانند شایستگی هایشان را نشان بدهند. ایران و کره دو تیم بزرگ آسیا هستند که می خواهند در هر مسابقه پیروز شوند. اما به شخصه برای من هیچ تنشی با تیم کره جنوبی وجود ندارد. این بازی یک نبرد تازه است و ارتباطی به بازی های قبلی ندارد.

 *فکر می کنی نبرد اصلی ایران در این گروه با چه تیمی است؟

اگر شما ایران را با تیم های دیگر حاضر در گروه مقایسه کنید متوجه می شوید ما آماده سازی مطلوبی نداشتیم. چین و قطر به ویژه توانسته اند رقبای گرانقیمتی را برای مسابقات دوستانه مقابل خود قرار دهند و در کمپ های تمرینی طولانی مدت حاضر شوند. متاسفانه ایران مانند سه سال گذشته همچنان در خواب به سر می برد و ما به سختی می توانیم یک بازی دوستانه برگزار کنیم. این روند از شرایط ایده آل به دور است و برای بازیکنان و کادر فنی ناراحت کننده است.

*ولی شما برای بازی مقابل مقدونیه به اروپا رفتید و یک دیدار هم با قرقیزستان انجام دادید.

با همه احترام به این دوکشور تیم ایران نیاز به رقبای دشوارتری داشت. اگر می خواهیم به جام جهانی برویم نیاز داریم با حریفان سطح بالاتری رو به رو شویم.

*کمی درباره تماشاگران ایرانی صحبت کن. آنها را چطور می بینی؟

در یک جمله بخواهم بگویم این طرفداران دیوانه فوتبال اند. صادقانه تاکید می کنم هواداران فوتبال در ایران را در هیچ کشور دیگری در آسیا و یا حتی جهان نمی شود یافت. من با تیم ملی کشورم در کشورهای دیگر بازی کردم و در باشگاه های خارجی هم حضور داشتم. هیچ گاه چنین جو و محیطی که در فوتبال ایران وجود دارد را در جای دیگر ندیده ام. هر زمان ما در خانه بازی می کنیم تماشاگران حضور دارند و مرتب شعار می دهند و می رقصند.

 *یعنی وقتی تو درخانه بازی می کنی تحت فشار تماشاگر قرار نداری؟

هرگز این طور نیست. این جو برای ما عادی است. شما فراموش نکنید بدون حضور تماشاگر احساسی در فوتبال وجود ندارد و ما می خواهیم برای طرفداران فوتبال در کشورمان موفقیت کسب کنیم.

*ابهامات زیادی درباره آینده کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران وجود دارد. تو در این باره چه فکر می کنی؟

 من واقعا امیدوارم که فدراسیون فوتبال ایران بتواند با کارلوس کی روش ادامه بدهد. او شایسته اعتبار زیادی است و می داند با تیمش چطور رفتار کند. کی روش هرگز برای خودش چیزی نخواست و بسیار بسیار سخت تلاش می کند تا تیم ایران موفق شود. امیدوارم اگر سوءتفاهمی دراین باره وجود دارد حل شود.

*آندرانیک کاپیتانی تیم ملی چطور است؟

بدون تردید این موضوع برای من افتخار بزرگی است. پس از دوره طولانی بازی در کنار بازیکنان بزرگ من این فرصت را دارم تا تیم ایران را در زمین رهبری کنم. این یک مسئولیت بزرگ است و همه تلاشم را می کنم تا در این نقش موفق باشم و از همه کسانی که من را در این راه حمایت کردند تشکر می کنم. 

*اگر به گذشته برگردی و بخواهی فلاش بک بزنی بهترین دوره فوتبالت چه زمانی بود؟

من امیدوارم بهترین دورانم همچنان در راه باشد و آن صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ و عملکرد موفق در روسیه باشد. البته بدون تردید حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ موفقیت بزرگی بود و پس از آن ناکامی در راه حضور در جام جهانی ۲۰۱۰ ناراحت کننده قلمداد شد و سپس موفق شدیم به جام جهانی ۲۰۱۴ برسیم. با کمی اقبال مناسب می توانیم دوباره راهی جام جهانی شویم. ما به عنوان یک تیم خوب کار می کنیم و تمرکز بالایی داریم. این موضوع میان بازیکنان جوان و باتجربه وجود دارد. 

 

۲۰۵۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]