داستان میلان و گالیانی؛ آیا پدر خوانده دومین تیم پر افتخار اروپا را به ورطه نابودی می کشاند؟

۱۳۹۵-۰۵-۰۴
وبسایت رسمی برنامه نود - پس از آنکه حضور سرمایه گذاران چینی در آث میلان تقریباً منتفی شد، بسیاری از رسانه های ایتالیایی تفکرات قدیمی نایب رئیس باشگاه را عامل اصلی کنار کشیدن شرکت سرمایه گذار چینی می دانند. به گزارش وب سایت نود، علیرغم اینکه در ابتدای فصل تابستان صحبت هایی مبنی بر خرید بخش یا تمام سهام باشگاه میلان ...

وبسایت رسمی برنامه نود – پس از آنکه حضور سرمایه گذاران چینی در آث میلان تقریباً منتفی شد، بسیاری از رسانه های ایتالیایی تفکرات قدیمی نایب رئیس باشگاه را عامل اصلی کنار کشیدن شرکت سرمایه گذار چینی می دانند.

به گزارش وب سایت نود، علیرغم اینکه در ابتدای فصل تابستان صحبت هایی مبنی بر خرید بخش یا تمام سهام باشگاه میلان توسط سرمایه گذاران چینی وجود داشت، اما این انتقال در حال حاضر منتفی به نظر می رسد و مسئولان این باشگاه هم نمی توانند بیش از این روی قول چینی ها حساب کنند.

پس از آنکه چنین شرایطی برای روسونری پیش آمد و آنها مدت زیادی از فصل نقل و انتقالات را از دست دادند، از اینرو آدریانو گالیانی نایب رئیس باشگاه میلان نشستی فوری را با مسئولان این تیم برگزار کرده تا بتوانند بهترین استفاده را از مدت زمان باقیمانده تا پایان مهلت نقل و انتقالات داشته باشند. اما به نظر می رسد که گالیانی باز هم همان سیاست گذشته را در پیش گرفته و ظاهرا قصد ندارد تغییرات در نحوه مدیریت و تفکرات خود در این تیم اعمال کند. به گزارش منابع نزدیک به باشگاه گالیانی باز به دنبال خریدهای بنجل در بازار نقل و انتقالات بوده و قصد ندارد روی بازیکنان بزرگ سرمایه گذاری کند. این در حالیست که بسیاری از مسئولان باشگاه از این رویه ناراضی بوده و حتی دامنه این اختلافات به مطبوعات ایتالیایی هم کشیده شده است.

البته عملکرد خود گالیانی در بازار نقل و انتقالات به هیچ وجه قابل دفاع نیست، اما با توجه به وضعیت مالی میلان نمی توان توقع خیلی زیادی هم از او داشت. او ماه گذشته با امضای قراردادی آلوارو آربلوا بازیکن ۳۳ ساله رئال مادرید را با قراردادی آزاد به خدمت گرفت؛ پس از آن هم لیونل وانجیونی را از ریور پلاته جذب کرد که البته قرارداد این بازیکن هم پس از اتمام قراردادش با تیم ریور پلاته به امضا رسید و هیچ هزینه ای برای انتقال بازیکن برای میلان به همراه نداشت.

حال وقتی نگاهی به عملکرد چند سال گذشته گالیانی در فصل نقل و انتقالات داریم، متوجه می شویم که او بیشتر به دنبال جذب بازیکنان تاریخ مصرف گذشته بوده است؛ یعنی یا بازیکنان پا به سن گذاشته ای را جذب میلان می کرده و یا بازیکنانی که قراردادشان با تیم های قبلی به پایان رسیده باشد. و به این ترتیب هزینه زیادی را هم روی دست میلان نمی گذارد. این مسئله را می توان از یک جهت دیگر هم بررسی کرد؛ وقتی تیمی بودجه کافی در اختیار ندارد نمی تواند در بازار نقل و انتقالات مانور خوبی داشته باشد، اما همه اینها نباید سرپوشی بر عملکرد ضعیف گالیانی در بازار نقل و انتقالات باشد. فرناندو تورس، میشل اسین، باکایه ترائوره همگی از خریدهای ناموفق گالیانی بودند که جای هیچ دفاعی را هم برای این مدیر ایتالیایی و یار غار نخست وزیر سابق به جای نمی گذارد.

به نظر می رسد مسئولان میلان علاوه بر اینکه به سرمایه گذار و خریدار باشگاه نیاز دارند، باید خانه تکانی اساسی را هم در مدیران رده بالای خود داشته باشند تا از این طریق روحی تازه در کالبد این تیم دمیده و تفکری جدید و کارآمد در این تیم جاری شود.

 

۲۰۸۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]