درخواست اپل از دادگاه عالی برای دخالت در محاسبه غرامت سامسونگ توسط هیئت منصفه

۱۳۹۵-۰۵-۰۹
درگیری حقوقی اپل و سامسونگ بر سر نقض پتنت ها بیش از ۵ سال است که به طول انجامیده و به نظر می رسد به این زودی ها نیز قصد پایان یافتن ندارد. در آگوست سال ۲۰۱۲ دادگاه به نفع اپل حکم داد و هیئت منصفه سامسونگ را به پرداخت ۱ میلیون دلار غرامت محکوم کرد. اما فرجام خواهی چند ...

درگیری حقوقی اپل و سامسونگ بر سر نقض پتنت ها بیش از ۵ سال است که به طول انجامیده و به نظر می رسد به این زودی ها نیز قصد پایان یافتن ندارد. در آگوست سال ۲۰۱۲ دادگاه به نفع اپل حکم داد و هیئت منصفه سامسونگ را به پرداخت ۱ میلیون دلار غرامت محکوم کرد. اما فرجام خواهی چند ساله سامسونگ سبب شد که سرانجام در انتهای سال قبل رقم این غرامت تا ۵۴۸ میلیون دلار کاهش یابد.

از این رقم ۳۹۹ میلیون دلار مربوط به نقض پتنت های طراحی اپل است که سامسونگ توانست هیئت منصفه را قانع کند، خسارت حاصله می بایست بر اساس نفع مالی از تولید همان بخش از محصول که نقض پتنت در آن صورت گرفته است محاسبه شود، نه نفع مالی از فروش کل آن محصول.

حالا کمپانی اپل با دادخواهی نزد دادگاه عالی ایالات متحده قصد دارد اثبات کند که استدلال شرکت کره ای و مدارک آنها در این زمینه ناکافی است و میزان خسارت می بایست بر اساس درآمد حاصل از فروش خود محصول مشمول نقض پتنت محاسبه گردد.

یک ماه قبل وزارت دادگستری آمریکا اعلام داشت که دلیلی برای دخالت دادگاه عالی وجود ندارد و پرونده می بایست روال عادی خود را در دادگاه ایالتی طی نماید و تنها آن مرجع باید در خصوص نیاز به برگزاری دادرسی تازه اظهار نظر کند.

The post درخواست اپل از دادگاه عالی برای دخالت در محاسبه غرامت سامسونگ توسط هیئت منصفه appeared first on دیجیاتو.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]