رسمی/ کمیته بین‌المللی پارالمپیک عضویت روسیه در این کمیته را لغو کرد

۱۳۹۵-۰۵-۰۲
وبسایت رسمی برنامه نود - روسیه یک گام دیگر به حذف از رقابت‌های المپیک 2016 نزدیک شد. به گزارش سایت نود، یک هفته بعد از انتشار گزارش آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ درباره دوپینگ سیستماتیک و برنامه‌ریزی شده در ورزش روسیه، اولین واکنش رسمی به آن اتخاذ شد. کمیته بین‌المللی پارالمپیک اعلام کرد به دلیل "سهل انگاری در پیروی از کدهای مبارزه با ...

وبسایت رسمی برنامه نود – روسیه یک گام دیگر به حذف از رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ نزدیک شد.

به گزارش سایت نود، یک هفته بعد از انتشار گزارش آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ درباره دوپینگ سیستماتیک و برنامه‌ریزی شده در ورزش روسیه، اولین واکنش رسمی به آن اتخاذ شد.

کمیته بین‌المللی پارالمپیک اعلام کرد به دلیل “سهل انگاری در پیروی از کدهای مبارزه با دوپینگ این کمیته” پرونده لغو عضویت روسیه را به جریان انداخته است. به گزارش CNN انتظار می‌رود لغو عضویت روسیه ۸ روز دیگر و در ابتدای ماه میلادی آینده اعلام شود. 

سر فیلیپ کراون رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک در این‌باره به سایت رسمی این کمیته گفت: این تصمیم اصلا با عجله گرفته نشده. بعد از بررسی گزارش‌های منتشر شده و همچنین اطلاعاتی که خودمان به دست آوردیم به این نتیجه رسیدیم. درحال حاضر مطمئنیم که روسیه نمی‌تواند عضو دقیقی برای کمیته باشد.

کمیته بین‌المللی المپیک قرار است امروز درباره حضور روسیه در المپیک ریو تصمیم گیری کند.

۳۹۰۴۶

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]