رقابت‌ ۷۸ میلیاردی مدعیان قهرمانی/ استقلال گران‌ترین تیم لیگ برتر

۱۳۹۵-۰۵-۰۶
وبسایت رسمی برنامه نود - با انتشار قرارداد بازیکنان و کادرفنی تیم‌های لیگ برتر مشخص می‌شود که مدعیان قهرمانی در لیگ چقدر هزینه کرده‌اند. به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، فصل شانزدهم لیگ برتر از این هفته‌ آغاز شد و تیم‌ها نخستین بازی خود را انجام دادند، اما در پایان هفته‌ اول نه نتایج تیم‌ها که انتشار قرارداد ...

وبسایت رسمی برنامه نود – با انتشار قرارداد بازیکنان و کادرفنی تیم‌های لیگ برتر مشخص می‌شود که مدعیان قهرمانی در لیگ چقدر هزینه کرده‌اند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، فصل شانزدهم لیگ برتر از این هفته‌ آغاز شد و تیم‌ها نخستین بازی خود را انجام دادند، اما در پایان هفته‌ اول نه نتایج تیم‌ها که انتشار قرارداد تیم‌های لیگ برتری  تمام حواس‌ها را به سمت خود جلب کرده است.

پیش از شروع لیگ شانزدهم از پنج تیم به عنوان مدعیان اصلی قهرمانی نام برده می‌شد. طبق یک اصل از پیش نوشته شده و ثابت در فوتبال ایران هر که می‌خواهد قهرمان شود پول بیشتری خرج می‌کند و حتی قهرمانی تیمی مثل استقلال خوزستان و کسب سهمیه آسیا توسط تیمی مثل نفت تهران با هزینه‌های به مراتب پایین‌تر از مدعیان در شکستن این تابوی میلیاردی اثر نداشته است.

سازمان لیگ فوتبال ایران قرارداد بازیکنان و کادرفنی تیم ما را منتشر کرد. طبق این فهرست اعلام شده – که معلوم نیست چقدر با واقعیت منطبق است – تیم‌های مدعی قهرمانی در لیگ برتر یعنی استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی، ذوب آهن و سپاهان روی هم بیش از ۷۸ میلیارد و ۲۵۳ میلیون تومان فقط برای بازیکنان و کادرفنی هزینه کرده‌اند.

 

* استقلال، گران‌ترین مدعی قهرمانی

آبی پوشان تهرانی که ریخت و پاش زیادی در فصل نقل‌ و انتقالات داشتند و هر روز خبر پیوستن یک بازیکن نام آشنای جدید به این تیم منتشر می‌شد بیشترین هزینه را برای قرارداد بازیکنان و کادرفنی‌شان صورت داده‌اند.

مدیران و مربیان استقلال قطعا حساب ویژه‌ای روی پول های خرج کرده خود بازکرده اند که هر روز قول قهرمانی می‌دهند. علیرضا منصوریان که از بدو ورود به استقلال برای حریفان خط و نشان کشیده است هم گویا به این پول‌های میلیاردی دل بسته و خیالش از بایت قهرمانی راحت است.

مجموع هزینه استقلال برای بازیکنان و کادرفنی خود در فصل شانزدهم، ۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان است که بین تیم‌های مدعی قهرمانی و در کل لیگ، بیشترین هزینه است.

 

* تفاوت ۱۰ میلیاردی قهرمان با مدعی قهرمانی!

استقلال تهران در حالی که با هزینه نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان تیم خود را برای قهرمانی در لیگ برتر بسته که فصل قبل، هم نام خوزستانی اش با رقمی تقریبا نصف این بودجه به جام قهرمانی رسید.

استقلال خوزستان، امسال هم برای بازیکنان و کادرفنی اش ۹ میلیارد و ۸۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کرده که با استقلال تهران کمی کمتر از ۱۰ میلیارد تومان فاصله دارد.

 

* رقابت ۷۸ میلیارد تومانی مدعیان قهرمانی

پنج تیم اصلی که به عنوان مدعی کسب جام شانزدهم لیگ برتر معرفی شده‌اند. در مجموع رقمی بیش از ۷۸ میلیارد تومان برای بازیکنان و کادرفنی خود خرج کرده‌اند.

 

* هزینه پنج مدعی قهرمان لیگ برتر فوتبال به این شرح است:

۱. استقلال ۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان

۲. پرسپولیس ۱۷ میلیارد و ۸۷۹ میلیون و ۵۰ هزار تومان

۳. تراکتورسازی ۱۵ میلیارد و ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

۴. ذوب آهن ۱۳ میلیارد و ۴۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

۵. سپاهان ۱۲ میلیارد و ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

 

 * مقاومت در برابر اقتصاد مقاومتی

در شرایطی که بحث بر سر حقوق‌های نجومی حیف و میل بیت المال و لزوم صرفه جویی داغ است و همه جا از اقتصاد مقاومتی صحبت می‌شود معلوم نیست چرا جلوی پرداخت پول‌های بی حساب و کتاب در فوتبال گرفته نمی‌شود؟

فاجعه این جا است که بیشتر تیم‌های لیگ برتری از سال‌های قبل بدهی های میلیاردی فراوانی هم دارند و به جای آن که حق طلبکاران پرداخت شود قراردادهای میلیاردی جدید بسته می‌شود.

شاید گفته شود که فوتبال حرفه‌ای است و پرداخت پول حرفه‌ای در آن طبیعی و مطابق با ذات فوتبال حرفه‌ای است، اما ساده‌ترین اصول حرفه‌ای، اخلاق و صداقت است. آنها که از باشگاه‌های لیگ برتری طلب‌های چندین ساله دارند با خواندن ارقام قراردادهای جدید خوشحال نخواهند شد.

 

۲۰۵۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]