زوج ورزشکار روس: IOC نمی خواهد ورزش پاک و سالم باشد

۱۳۹۵-۰۵-۰۵
وبسایت رسمی برنامه نود - یکی از ورزشکاران روسی که به افشای بزرگترین رسوایی دوپینگ در چند دهه اخیر کمک کرد، به رویترز گفت کمیته بین المللی المپیک بیشتر نگران حفظ و حراست از سازمان خودش می باشد تا بررسی تخلفات و دوپینگ در دنیای ورزش. به گزارش وب سایت نود، یک روز پس آنکه کمیته بین المللی المپیک درخواست یولیا ...

وبسایت رسمی برنامه نود – یکی از ورزشکاران روسی که به افشای بزرگترین رسوایی دوپینگ در چند دهه اخیر کمک کرد، به رویترز گفت کمیته بین المللی المپیک بیشتر نگران حفظ و حراست از سازمان خودش می باشد تا بررسی تخلفات و دوپینگ در دنیای ورزش.

به گزارش وب سایت نود، یک روز پس آنکه کمیته بین المللی المپیک درخواست یولیا استپانووا برای حضور در رقابت های دو و میدانی المپیک را رد و او را از این بازیها محروم کرد، همسرش آقای ویتالی استپانوف گفت اینکه از همسرش دعوت می شود تا در بازی های المپیک ریو به عنوان هوادار و تماشاگر حضور داشته باشد، چنین شائبه ای را به وجود می آورد که انگار او را خریده اند.

طبق تصمیم کمیته بین المللی المپیک، کاروان ورزشی روسیه در بازی های المپیک ریو محروم نیست و ورزشکاران غیردوپینگی این کشور می توانند در این بازیها شرکت کنند.

استپانوف در یک گفتگوی تلفنی با رویترز گفت: دیدگاه شخصی من اینست که با توجه به ارتباطاتی که با برخی افراد حاضر در کمیته بین المللی المپیک داریم، مسئولان این کمیته قصد ندارند در راستای پاکسازی ورزش از مواد نیروزا اقدامی انجام دهند. مسئولان و افرادی که در این کمیته فعالیت می کنند قصد دارند تا بیشتر این سازمان را برای خودشان حفظ کنند تا اینکه کار مفیدی در آنجام انجام دهند.

زوج ورزشکار روس: IOC نمی خواهد ورزش پاک و سالم باشد

استپانوف پیشتر برای آژانس ضد دوپینگ روسیه فعالیت می کرد که به همراه همسرش در زمینه آشکار ساختن رسوایی دوپینگ این کشور نقش مهمی را ایفاء کردند اما کمیته ملی المپیک روسیه آنها را تهدید کرد که از بازی های المپیک محروم خواهند شد.

این زوج ورزشکار اکنون از ترس جان خود در محلی نامشخص در کشور آمریکا مخفی شده اند. به گفته استپانوف دعوت از آنها برای تماشای بازی های المپیک می تواند نوعی تله و دام برای آنها باشد. او در این باره می گوید: احساس می کنم آنها می خواهند ما را بخرند. شاید این رویه کمیته بین المللی المپیک است که می خواهد با پذیرایی ویژه، زبان ما را ببندد.

 

مبارزه با دوپینگ فقط در حد حرف و شعار

استپانوف در ادامه مصاحبه با رویترز گفت: اینکه آژانس جهانی ضددوپینگ درخواست محرومیت روسیه را می دهد، اما کمیته بین المللی المپیک این کشور را محروم نمی کند، نشان دهنده اینست که IOC به هیچ وجه در فرآیند سالم سازی ورزش پیشگام نیست. آنها فقط حرف می زنند اما در عمل بسیار بسیار ضعیفند.

این زوج ورزشکار از IOC درخواست کردند تا در مورد تصمیم خود تجدید نظر کند.

همسر استپانوف می گوید او همچنان به تمرین و تلاش خود ادامه داده و امیدوار است که IOC در تصمیم خود تجدید نظر کند. اما شوهرش در مورد تمرینات می گوید همسرم خوب می داند او دیگر در المپیک شرکت نخواهد کرد و نمی تواند مدال دیگری را به دست آورد؛ اما تمرین می کند تا آمادگی جسمانی و همین طور سلامت و صداقت خود را حفظ کند.

 

۲۰۸۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]