سامسونگ قصد دارد خبرنگاران رویترز را به دوربین های Gear 360 مجهز نماید

۱۳۹۵-۰۵-۱۱
به گزارش منابع خبری، سامسونگ قصد دارد 50 عکاس خبری رویترز مستقر در 25 کشور جهان را به دوربین واقعیت مجازی خود یعنی Gear 360 مجهز نماید. ظاهراً این اقدام در جهت ارتقاء کیفیت سطح خبرنگاری در سطح جهان با تکنولوژی ثبت ویدئوهای 360 درجه صورت گرفته است. به واسطه این تفاهم نامه، خبرنگاران رویترز می توانند محتوای 360 درجه خود ...

به گزارش منابع خبری، سامسونگ قصد دارد ۵۰ عکاس خبری رویترز مستقر در ۲۵ کشور جهان را به دوربین واقعیت مجازی خود یعنی Gear 360 مجهز نماید. ظاهراً این اقدام در جهت ارتقاء کیفیت سطح خبرنگاری در سطح جهان با تکنولوژی ثبت ویدئوهای ۳۶۰ درجه صورت گرفته است.

به واسطه این تفاهم نامه، خبرنگاران رویترز می توانند محتوای ۳۶۰ درجه خود را برای پایگاه اختصاصی این خبرگزاری با نام «Focus 360» تهیه نمایند، که پلتفرم واقعیت مجازی و ۳۶۰ درجه تصویربرداری و عکاسی برای اخبار جهانی به شمار می رود.

لازم به ذکر است پورتال «Focus 360» طی همین هفته برای دیوایس های مبتنی بر Android و iOS راه اندازی می شود. با استفاده از این پورتال، افرادی که اسمارت فون های سامسونگ سازگار با Gear VR را در اختیار دارند، می توانند محتوای ۳۶۰ درجه را در هدست واقعیت مجازی خود مشاهده نمایند.

در همین راستا «استفن ادلر» سردبیر و رئیس خبرگزاری بین المللی رویترز اعلام کرد: «توافق با سامسونگ، به ما اجازه می دهد خبرنگاری بصری را به سطح جدیدی رسانده و تجربه جذاب تری را برای بینندگان به ارمغان آوریم.». او می گوید افزودن محتوای واقعیت مجازی و ۳۶۰ درجه به اخبار جهانی می تواند چشم انداز جدیدی را در حوزه خبررسانی ایجاد نماید.

لازم به ذکر است به تازگی هنرنمایی دوربین Gear 360 سامسونگ بر فراز ریودوژانیرو را مشاهده کردید. از آنجا که این گجت به کاربران معمولی امکان می دهد به سادگی و بدون نیاز به صرف هزینه های هنگفت ویدئوهای ۳۶۰ درجه تهیه کنند، پس به راحتی می توان تصور کرد ابزار فوق در دست یک عکاس خبری حرفه ای چه نتیجه شگفت انگیزی را در پی خواهد داشت.

The post سامسونگ قصد دارد خبرنگاران رویترز را به دوربین های Gear 360 مجهز نماید appeared first on دیجیاتو.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]