ساکی: مسی شخصیت مارادونا را ندارد

۱۳۹۵-۰۵-۱۰
وبسایت رسمی برنامه نود - آریگو ساکی، سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا اعتقاد دارد که مارادونا و دی استفانو بالاتر از مسی به عنوان بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال آرژانتین هستند. به گزارش وبسایت نود، ساکی در مصاحبه با نشریه آرژانتینی لاناسیون گفت:"مارادونا و دی استفانو بهترین های تاریخ فوتبال آرژانتین هستند. مارادونا تکنیک بیشتری داشت و آلفردو در تمامی نقاط زمین ...

وبسایت رسمی برنامه نود – آریگو ساکی، سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا اعتقاد دارد که مارادونا و دی استفانو بالاتر از مسی به عنوان بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال آرژانتین هستند.

به گزارش وبسایت نود، ساکی در مصاحبه با نشریه آرژانتینی لاناسیون گفت:”مارادونا و دی استفانو بهترین های تاریخ فوتبال آرژانتین هستند. مارادونا تکنیک بیشتری داشت و آلفردو در تمامی نقاط زمین حضور داشت. مسی در حال حاضر بهترین بازیکن دنیاست اما شخصیت دیگو را ندارد و بهترین بازیکن تاریخ فوتبال آرژانتین نیست. مارادونا می توانست در همه پست ها بازی کند. در ایتالیا کسی به دنبال فوتبال زیبا نبود. حالا شرایط کمی بهتر شده است اما فوتبال بسیار مشکلی را بازی می کنند و روی حفظ توپ و دفاع اهمیت زیادی می دهند. دیگو هم در فوتبال اسپانیا هم در ایتالیا تفاوت ایجاد کرد. هیچ چیز مارادونا را متوقف نمی کرد.”

ساکی در مورد دلایل ناکامی مسی در تیم ملی آرژانتین بیان کرد:” مسی نمی تواند یک تنه توانایی هایش را به تیم منتقل کند. او در بارسا موفقیت های زیادی داشته است اما مشکل این جاست که در تیم ملی آرژانتین تفکر بازی وجود ندارد. حتی بازیکنی مثل مسی هم به تفکر تیمی و هم تیمی هایش نیاز دارد. سبک بازی باعث می شود که او بازیکن بهتری شود. به تنهایی نمی تواند همه چیز را عوض کند. در فوتبال باید یازده بازیکن با انگیزه و با روحیه تیمی داشته باشی.”

سرمربی اسبق میلان در مورد دوئل مسی و رونالدو صحبت کرد:”کریستیانو الگویی برای هر ورزشکار حرفه ایست. استعداد مسی را ندارد اما بازیکن بسیار بزرگی است. یک بار برای ملاقات با آنچلوتی به مادرید رفته بودم و دیدم که او زودتر از بقیه تمرین را شروع کرده است. اراده و هیجان زیادی دارد.”

۱۱۴۰

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]