سعداوی: با منتخب تیم ملی بازی داشتیم

۱۳۹۵-۰۵-۱۱
وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بعد از گل زدن تمرکز کافی نداشتیم.به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، نعیم سعداوی بعد از تساوی یک بر یک مقابل پرسپولیس در نشست خبری گفت: به خاطر غیبتم در نشست خبری پیش از بازی عذرخواهی می‌کنم و باید یاد شهدای مدافع حرم را گرامی بدارم. خصوصا ...

وبسایت رسمی برنامه نود – سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بعد از گل زدن تمرکز کافی نداشتیم.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، نعیم سعداوی بعد از تساوی یک بر یک مقابل پرسپولیس در نشست خبری گفت: به خاطر غیبتم در نشست خبری پیش از بازی عذرخواهی می‌کنم و باید یاد شهدای مدافع حرم را گرامی بدارم. خصوصا استاد خودم آقای قربانی را، واقعیتش این است که در بازی قبل هم ما باید پیروز می شدیم و فرصت‌های متعدی ایجاد کردیم اما بعد از زدن گل تمرکز لازم را نداشتیم.

وی افزود: در بازی قبلی هم باید برنده می‌شدیم اما فرصت‌های متعددی که ایجاد کردیم به خاطر جوانی و عدم تمرکز بازیکنان از دست رفت. نتیجه خوبی نگرفتیم. بازی پرسپولیس و سایپا را به خوبی تحلیل کردیم و در چندین جلسه آنها را مورد ارزیابی قرار دادیم. احساس می‌کردیم با توجه به شرایط‌مان و دارایی که داریم باید نوع بازی تیم را مشخص کنیم.

سرمربی فولاد گفت: بعضی از بازیکنان تیم‌مان نفراتی هستند که از رده سنی امید به بزرگسالان آمده‌اند و اولین بار است که لیگ برتر را تجربه می‌کنند و با این جمعیت روبرو می‌شوند. از تک تک بازیکنان راضی هستم و دستورات تاکتیکی را به خوبی اجرا کردند.ما روزنه و فضای لازم را باید از پرسپولیس می‌گرفتیم و هدف‌مان این بود که با توجه به آسیب‌پذیری پرسپولیس به ضد حملات به گل برسیم. با این تاکتیک به خوبی به پرسپولیس ضربه زدیم اما غافل نیستیم که پرسپولیس یک تیم بزرگ و پرهوادار است. این تیم اسم بزرگ، بازیکن بزرگ و مربی بزرگی دارد. ما به نوعی با منتخب تیم ملی بازی کردیم و خوشحالم که جوانان‌مان برای اولین بار پا به عرصه حرفه‌ای گذاشتند نمایش خوبی داشتند و دست پر زمین را ترک کردیم.

سعداوی در پاسخ به این سؤال که آیا تیمش برای نباختن به تهران آمده بود، عنوان کرد: شاید باور این مسئله برایتان سخت باشد اما هدف فولاد در بازی امروز کسب ۳ امتیاز بود. توانایی تیم را می‌دانستیم و با علم به این موضوع به دنبال پیروزی بودیم. علیرغم فرصت‌های زیاد حریف و اینکه گاهی خوش‌شانس بودیم حق‌مان کسب امتیاز بود.

وی افزود:‌دفاع کردن هنر و جزئی از فوتبال است. اگر تیم ملی با برزیل و آرژانتین بازی داشته باشد باید باز بازی کند؟ این کار قطعا خودکشی است. باید فضاها را در این شکل بازی‌ها بست و از توان تیم در زمان لازم بهره‌برداری کرد. ما این هدف را دنبال می‌کردیم.

سرمربی فولاد در مورد اینکه به نظر می‌رسید بیشتر بار تیمش روی دوش عبدالله کرمی است، اظهار داشت: هدف ما بیشتر بومی‌سازی و استفاده از بازیکنان مستعد است. از آکادمی فعال و پربار فولاد به خاطر پرورش این جوانان تشکر می‌کنم. میدان دادن به این بازیکنان جوان شجاعت و جسارت می‌خواهد. این نحوه کار ایده من است و از اینکه با جوانان کار کنم نمی‌ترسم. البته تیم ما نیاز به تقویت دارد در لیست ما ۱۲ بازیکن بزرگسال وجود دارد که فکر نمی‌کنم تیمی در لیست این شرایط را داشته باشد. مشکل ایوب والی و سروش سعیدی دو بازیکن بزرگسال ما هنوز حل نشده که امیدواریم این مشکل حل شود. چند گزینه مدنظرمان است. امروز نشان دادیم روزهای خوبی در پیش داریم و اگر صبر کنیم روزهای خوب فولاد از راه می‌رسد.

سعداوی در مورد انتقاد پرسپولیسی‌ها از داور خاطرنشان کرد: در مورد داوری نظر نمی‌دهم. داور امروز از داوران برجسته فوتبال ایران است که خیلی خوب قضاوت می‌کند. شاید در برخی از صحنه‌ها حرف برای گفتن باشد ولی کارشناسان باید در این مورد نظر بدهند.

 

۲۰۲۰

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]