سکوت بزرگترین ورزشکار تاریخ آمریکا شکست: در تبعیض نژادی غوطه‌ور شده‌ایم

۱۳۹۵-۰۵-۰۵
وبسایت رسمی برنامه نود - اسطوره بسکتبال آمریکا در واکنش به خشونت روزافزون پلیس آمریکا نسبت به سیاه‌پوستان این کشور واکنش نشان داد. به گزارش سایت نود، مایکل جردن بهترین بسکتبالیست تاریخ و بزرگترین ورزشکار تاریخ آمریکا در بیانیه‌ای که با جمله "دیگر نمی‌توانم بیشتر از این سکوت کنم" آغاز می‌شود، به شدت از رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا انتقاد کرد. بخشی از متن ...

وبسایت رسمی برنامه نود – اسطوره بسکتبال آمریکا در واکنش به خشونت روزافزون پلیس آمریکا نسبت به سیاه‌پوستان این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش سایت نود، مایکل جردن بهترین بسکتبالیست تاریخ و بزرگترین ورزشکار تاریخ آمریکا در بیانیه‌ای که با جمله “دیگر نمی‌توانم بیشتر از این سکوت کنم” آغاز می‌شود، به شدت از رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا انتقاد کرد.

بخشی از متن این بیانیه که پایگاه خبری theundefeated آن را منتشر کرده به شرح زیر است:

به عنوان یک آمریکایی، به عنوان کسی که پدرش را به خاطر خشونت از دست داده و به عنوان یک سیاه‌پوست، عمیقا کشته شدن و به قتل رسیدن آمریکایی-آفریقایی‌هایی که مظلومانه از دست می روند، من را آزار داده و اینکه قانون نمی تواند مقابل این خشونت ایستادگی کند و بین رنگ‌ها اختلاف قائل می شود حتی بیشتر از این آزارم می‌دهد.

درد آن خانواده‌هایی که یکی از افراد و عشق‌های خود را از دست داده‌اند را متوجه هستم. من آن‌ها را درک می‌کنم و خود را در غم آن‌ها شریک می‌دانم. من از خانواده‌ای که در آن رشد کرده‌ام، عشق و احترام به مردم یاد گرفته‌ام. دیدن چنین اتفاقاتی براى من بسیار سخت است. شعارهای نژادپرستانه‌ای که رواج دارد غم من را بیشتر کرده.

جردن که در حال حاضر ۴ بیناد خیریه را اداره می‌کند در بخش دیگری از بیانیه خود اعلام کرد یک میلیون دلار به دو سازمان اصلی مبارزه با نژادپرستی در آمریکا پرداخت خواهد کرد.

۳۹۰۴۶

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]