شواین اشتایگر از فوتبال ملی خداحافظی کرد

۱۳۹۵-۰۵-۰۸
وبسایت رسمی برنامه نود - کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان به دوران 12 ساله حضور خودش در این تیم پایان داد. به گزارش وبسایت نود، باستین شواین اشتایگر 31 ساله با انتشار بیانیه ای از تصمیم خودش برای خداحافظی از تیم ملی فوتبال آلمان خبر داد. در بخشی از بیانیه شواین اشتایگر آمده:"اخیرا از مربی تیم ملی خواستم که مرا برای بازی ...

وبسایت رسمی برنامه نود – کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان به دوران ۱۲ ساله حضور خودش در این تیم پایان داد.

به گزارش وبسایت نود، باستین شواین اشتایگر ۳۱ ساله با انتشار بیانیه ای از تصمیم خودش برای خداحافظی از تیم ملی فوتبال آلمان خبر داد.

در بخشی از بیانیه شواین اشتایگر آمده:”اخیرا از مربی تیم ملی خواستم که مرا برای بازی های آینده انتخاب نکند چون قصد خداحافظی از تیم ملی را دارم. به من اجازه داده شد تا ۱۲۰ بار پیراهن تیم ملی کشورم را بر تن کنم و لحظات زیبا و موفقی را در این تیم تجربه کردم.

یواخیم لوو می داند که یورو ۲۰۱۶ در فرانسه چقدر برای من اهمیت داشت چون واقعا دلم می خواست این جام را که آخرین بار در سال ۱۹۹۶ فتح کردیم بالای سر ببرم. سرنوشت جور دیگری رقم خورد و من آن را قبول کردم.

با فتح جام جهانی ۲۰۱۴ ما به دستاوردی در زمینه تاریخی و احساسی دست یافتیم که من دیگر نمی توانم در کارنامه بازیگریم به آن برسم. به همین دلیل تصمیم درست و منطقی این است که من از تیم ملی خداحافظی کنم و برای تیم در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ آرزوی موفقیت کنم. 

با این تصمیم تیم ملی را که همیشه خانواده ای گران بها برای من بوده را ترک می کنم. امیدوارم رابطه ما در زمینه های دیگر حفظ شود. دوست دارم به هواداران مان بگویم”بازی بریا شما مایه افتخار بود. بابت همه چیزهایی که در طی این سال ها در کنار هم تجربه کردیم تشکر می کنم.”

شواین اشتایگر در تابستان ۲۰۰۴ در بازی دوستانه مقابل مجارستان نخستین بازی ملی خودش را انجام داد. ستاره پیشین بایرن مونیخ در ۱۲۰ بازی که برای کشورش به میدان رفت موفق شد ۲۴ بار گلزنی کند. شواینی همراه با آلمان قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شد و به فینال یورو ۲۰۰۸ راه یافت.

هافبک منچستریونایتد که پس از جام جهانی ۲۰۱۴ با بازنشستگی فیلیپ لام به بازوبند کاپیتانی تیم ملی آلمان رسید در جریان یورو ۲۰۱۶ توانست رکورددار بازی در رقابت های نهایی یورو در تاریخ آلمان شود.

۲۰۳۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]