عواقب مالی گسترده تقلب زیست محیطی فولکس واگن در آمریکا

۱۳۹۵-۰۵-۱۲
شرکت فولکس واگن آلمان به دلیل تقلب و دست کاری میزان تولید گازهای گلخانه ای خودروهای دیزلی خود، محکوم به پرداخت 14.7 میلیارد دلار شده است. فولکس واگن مبلغی در حدود 16.2 میلیارد یورو را برای پرداخت جریمه به آمریکایی ها کنار گذاشته است که با توجه به نرخ برابری یورو به دلار در حدود 90 درصد جریمه تعیین شده را شامل می ...

شرکت فولکس واگن آلمان به دلیل تقلب و دست کاری میزان تولید گازهای گلخانه ای خودروهای دیزلی خود، محکوم به پرداخت ۱۴٫۷ میلیارد دلار شده است.

فولکس واگن مبلغی در حدود ۱۶٫۲ میلیارد یورو را برای پرداخت جریمه به آمریکایی ها کنار گذاشته است که با توجه به نرخ برابری یورو به دلار در حدود ۹۰ درصد جریمه تعیین شده را شامل می شود.

عواقب مالی گسترده تقلب زیست محیطی فولکس واگن در آمریکا

فولکس واگن مجبور است تا مبلغی در حدود ۱٫۶ بیلیون یورو دیگر را از منابع درآمدی اش در نیم سال میلادی ۲۰۱۶ کنار بگذارد تا به نوعی حساب خود را به کلی پرداخت کرده باشد.

کل سود عملیاتی در نیم سال میلادی ۲۰۱۶ مبلغی در حدود ۷٫۵ بیلیون یورو بوده است.

در واقع با جمع ارقام می توان اینطور نتیجه گرفت که فولکس واگن سود عملیاتی بیش از یک سالش برابر با تمام جریمه های در نظر گرفته شده است.

عواقب مالی گسترده تقلب زیست محیطی فولکس واگن در آمریکا

دو عنصر اصلی گروه بزرگ فولکس واگن که به نوعی پول ساز ترین برندهای آن نیز به شمار می روند، پورشه و آئودی هستند که برای این شرکت بزرگ سودی برابر با ۴٫۵ بیلیون یورو در سال را به ارمغان می آورند.

اما این تمام قضیه نیست و فروش خودروهای فولکس نشان هم با مشکل مواجه شده است. به گونه ای که در ایالات متحده آمریکا فولکس واگن به ششمین برند پر فروش تنزل پیدا کرده است.

عواقب مالی گسترده تقلب زیست محیطی فولکس واگن در آمریکا

در واقع این میزان ضرر، تبدیل به سود برند تازه احیا شده پژو شده است. این مسئله به بخش تحقیق و توسعه این برند هم ضربه زده است و توسعه پلت فرم MQB هم به احتمال بسیار متوقف خواهد شد. اما آن ها همچنان پلت فرم خودروی برقی خود را توسعه خواهند داد.

عواقب مالی گسترده تقلب زیست محیطی فولکس واگن در آمریکا

گرچه همه این ها به پای ذهنیت بد خریداران نسبت به برند فولس واگن نمی رسد. یک گروه خارج از فولکس واگن قرار است کل قضیه را بررسی و در ماه آپریل امسال به صورت عمومی منتشر کند. اما فولکس به این وعده خود عمل نکرد و حال در ماه آگوست قرار داریم و احتمالا نباید انتظار جزییات پرونده دیزل گیت فولکس واگن باشیم.

نکته جالب آنکه علیرغم تمام این مسائل، فولکس واگن اخیرا موفق به کسب عنوان بزرگترین خودروساز جهان و غلبه بر تویوتا شده است و احتمالا تا پایان سال ۲۰۱۶ می تواند این عنوان را حفظ کند.

The post عواقب مالی گسترده تقلب زیست محیطی فولکس واگن در آمریکا appeared first on دیجیاتو.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]