عوامل سرطان زای تازه ای در ترکیبات شیمیایی سیگارهای الکترونیکی کشف شده است

۱۳۹۵-۰۵-۰۷
تحقیقات جدید نشان داده که دو ماده سرطان زا که تا کنون ناشناخته بوده اند، در بخارات سیگارهای الکترونیکی وجود دارند. ضمن این که مشخص شده میزان مضر بودن دود این سیگارها بسته به کمپانی تولید کننده و باتری به کار رفته در آن متفاوت است. نتایج تحقیق مذکور که در نشریه Environmental Science & Technology منتشر شده، همچنین آشکار می سازد ...

تحقیقات جدید نشان داده که دو ماده سرطان زا که تا کنون ناشناخته بوده اند، در بخارات سیگارهای الکترونیکی وجود دارند. ضمن این که مشخص شده میزان مضر بودن دود این سیگارها بسته به کمپانی تولید کننده و باتری به کار رفته در آن متفاوت است.

نتایج تحقیق مذکور که در نشریه Environmental Science & Technology منتشر شده، همچنین آشکار می سازد که ۳۱ نوع ماده مضر در دود تولید شده در این سیگارها وجود دارد که دو مورد از آنها به طور قطع سرطان زا هستند.

بسته به حرارتی که بخش «بخار ساز» چنین سیگارهایی تولید می کنند، نوع و میزان ضرر دود تولیدی متفاوت خواهد بود. هرقدر این دما بیشتر باشد، حجم عوامل خطرناک نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین ولتاژ بیشتر باتری یک مدل سیگارهای الکترونیکی، به معنی ضرر بیشتر دود تولیدی آن است.

تحقیقی در سال ۲۰۰۹ نیز نشان داد که دود سیگارهای الکترونیکی حاوی ماده سمی «دی اتیلن گلیکول» هستند که در تولید ضد یخ استفاده می شود. به علاوه این که برخی مواد سمی آن در دود سیگارهای معمولی هم یافت می شود.

البته محققین مشارکت کننده در این بررسی همچنان اذعان دارند که مصرف سیگارهای الکترونیکی آسیب کمتری نسب به سیگارهای معمولی وارد می آورند، اما این محصولات آن چنان که تصور می شود بی ضرر نیستند.

بر اساس برخی بررسی های جدید، میزان استفاده از سیگارهای الکترونیکی در پنج سال اخیر رشد بسیار قابل توجهی، به خصوص در میان جوانان آمریکایی، داشته است. کارشناسان عمده دلیل چنین افزایش رویکردی را عدم آگاهی مردم از مضرات واقعی این چنین محصولاتی می دانند. به همین دلیل سازمان های بهداشتی به تازگی قوانین سختگیرانه تری را برای فروش و استعمال چنین محصولاتی وضع کرده اند.

The post عوامل سرطان زای تازه ای در ترکیبات شیمیایی سیگارهای الکترونیکی کشف شده است appeared first on دیجیاتو.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]