فروش بازی های پی سی تا سال ۲۰۲۰ به ۴۲ میلیارد دلار خواهد رسید

۱۳۹۵-۰۵-۱۵
به واسطه رشد روز افزون استیم و معرفی کارت گرافیک های ارزان قیمت قدرتمند توسط کمپانی های انویدیا و AMD، بازار پی سی گیمینگ رونق بیشتری به خود گرفته است. از سوی دیگر، کنسول های کنونی هم دیگر تاب رقابت با رایانه های شخصی را نداشته و بازیکن هایی که خواهان کیفیت بصری بیشتر هستند را مجاب به کوچ کرده ...

به واسطه رشد روز افزون استیم و معرفی کارت گرافیک های ارزان قیمت قدرتمند توسط کمپانی های انویدیا و AMD، بازار پی سی گیمینگ رونق بیشتری به خود گرفته است. از سوی دیگر، کنسول های کنونی هم دیگر تاب رقابت با رایانه های شخصی را نداشته و بازیکن هایی که خواهان کیفیت بصری بیشتر هستند را مجاب به کوچ کرده اند.

شرکت تحقیقاتی DFC Intelligence پیشبینی کرده همین مسئله می تواند سودآوری از بازی های رایانه ای را افزایش داده و تا سال ۲۰۲۰، فروش عناوین این پلتفرم که شامل پرداخت های درون برنامه ای هم می شود را به ۴۲ میلیارد دلار برساند. علاقه مندان به پی سی گیمینگ حتما می دانند بازی های رایگان Dota 2 و League of Legends به واسطه آیتم های فروشی خود سود بسیار زیادی به دست می آورند.

DFC Intelligence در ادامه گزارشات خود نوشته بیشتر فروش بازی های پی سی، از سوی کسانی هست که منظم دست به خرید عناوین گوناگون می زنند. به بیان ساده تر اگر بازیکن ها به چهار دسته تازه وارد، غیر حرفه ای، حرفه ای و خیلی حرفه ای تقسیم  شوند، تقریبا تمامی درآمد بخش بازی های رایانه ای توسط دو دسته آخر اتفاق می افتد.

بد نیست بدانید گزارشات نشان می دهند عناوین این پلتفرم در سال ۲۰۱۵ حدود ۳۰ میلیارد دلار فروش داشته اند که نسبت به سال گذشته اش ۱۱ درصد افزایش یافته است. در نهایت، پیشبینی می شود امسال به واسطه حضور عناوین بزرگی از جمله اوورواچ، توتال وار، سیویلیزیشن ۶، بسته الحاقی جدید وارکرفت و بازی های محبوب دیگر، درآمد پلتفرم مورد بحث افزایش یابد.

The post فروش بازی های پی سی تا سال ۲۰۲۰ به ۴۲ میلیارد دلار خواهد رسید appeared first on دیجیاتو.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]