فریبا: اثری از رحمانی و وریا همیشگی را ندیده‌ایم

۱۳۹۵-۰۵-۱۷
وبسایت رسمی برنامه نود - پیشکسوت استقلال با ابراز امیدواری از آینده این تیم گفت که آبی‌های پایتخت نه در خط دفاعی بلکه در ساختار دفاعی دچار مشکل هستند. به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، بهتاش فریبا در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به عملکرد استقلال در مقابل پیکان چیست، گفت: فکر می‌کنم عملکرد استقلال در ...

وبسایت رسمی برنامه نود – پیشکسوت استقلال با ابراز امیدواری از آینده این تیم گفت که آبی‌های پایتخت نه در خط دفاعی بلکه در ساختار دفاعی دچار مشکل هستند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، بهتاش فریبا در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به عملکرد استقلال در مقابل پیکان چیست، گفت: فکر می‌کنم عملکرد استقلال در این بازی خیلی بهتر از دو بازی قبلی‌اش بود. سیستم و تغییرات تاکتیکی در عملکرد استقلال دیده می‌شد و دوندگی این تیم بالا بود. درست است که آخر بازی اوقات ما تلخ شد ولی فوتبال همین است. صنعت نفت در این بازی آگاهانه بازی کرد و کلا ۴ بار هم روی دروازه استقلال نیامدند ولی دو گل زدند. استفاده از موقعیت را آنها به خوبی انجام دادند. جا دارد یک آفرین به تعویض‌های دست نشان بگویم که انقدر تعویض‌هایش اثر گذار بودند. البته تعویض که مسئله شانسی هم هست. منصوریان تصور می‌کرد که با توجه به فشار نفتی‌ها، لازم است افشین به میدان برود تا بازی را جلو نگه دارد ولی این تحلیل درست، موفق نشد چون توپی به افشین نمی‌رسید. به نظرم فوتبال روز بدش را به استقلال و روز خوبش را به صنعت نفت نشان داد.

او در پاسخ به این سوال که آیا جای نگرانی برای استقلالی‌ها وجود دارد یا نه، اظهار کرد: شما می‌دانید که من همیشه نقاط مثبت و منفی را کنار هم مطرح می‌کنم. استقلال در هر بازی‌اش عملکرد بهتری از بازی‌های قبلی‌اش نشان داده است. من پیشتر در گفت‌وگو با ایسنا، گفته بودم که علی قربانی بازیکنی است که کمتر درباره‌اش صحبت می‌شود ولی مطمئنم که می‌تواند به این تیم کمک کند چراکه بازیکن بسیار خوبی است. در کل به این استقلال همچنان امیدوارم چون توانایی بالایی دارد. این تیم دوندگی بالایی دارد و در مقابل صنعت نفت چندین موقعیت خوب را بدست آورد.

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به بحث‌های پیرامون خط دفاعی استقلال چیست، گفت: منصوریان هنوز به ترکیب ایده‌آل خط دفاعی خود نرسیده است. در تمام دنیا جایی که کمترین تغییرات را دارد، خط دفاعی است چون باید بازیکنان باهم هماهنگ باشند. استقلال در هر سه بازی خود دست به تغییرات دفاعی زده و در دو بازی خیرش مدافع چپ خود را در طول بازی عوض کرده است. در بازی با استقلال خوزستان میثم مجیدی به جای مگویان به میدان آمد و در مقابل صنعت نفت هم یعقوب کریمی جایش را به زکی پور داد. البته شاید فشار روی سمت چپ استقلال زیاد است که منصوریان این تصمیم را گرفت ولی معمولا از بازیکن جوانی مثل زکی‌پور در استادیوم آزادی استفاده نمی‌شود. حداقل در زمان بازیگری ما، یک جوان اولین بازیش برای استقلال را در شهرستان انجام می‌داد. بازی کردن در استقلال آسان نیست و این تیم باشگاه بزرگی است. آنقدر این باشگاه بزرگ هست که ما هنوز اثری از بختیار رحمانی و وریا غفوری در این تیم ندیده‌ایم. بختیار که همیشه یا مقابل دروازه حریف بود یا در حال گلزنی، هنوز در استقلال جا نیفتاده است. صحبتم به این معناست که بازی در استقلال برای بازیکنان بزرگ و ملی‌پوش هم سخت است چه برسد به بازیکنان جوان. در کل من نگران استقلال نیستم و مطمئنم که این تیم با یک برد به لیگ بر می‌گردد چون آنها در فاز حمله و دوندگی شرایط خوبی دارند.

فریبا در پایان اضافه کرد: در روزهای اخیر زیاد دیده‌ام که می‌گویند خط دفاعی استقلال مشکل دارد و این درحالی است که من معتقدم ساختار دفاعی استقلال مشکل دارد. ساختار دفاعی مربوط به همه بازیکنان است. استقلال در پست هافبک دفاعی مشکل دارد. نوع بازی باقری با چشمی فرق دارد. امید ابراهیمی دوست دارد پشت محوطه جریمه حریف ظاهر شود و پارسال هم خیلی در این زمینه موفق بود. این خصوصیت را باقری هم دارد و برای این است که وقتی استقلال ضد حمله می‌خورد، بازیکنان حریف بلافاصله به مدافعان استقلال می‌رسند و این درحالی است که قبلا چشمی این فضا را پر می‌کرد؛ همان کاری که کامیابی‌نیا در پرسپولیس انجام می‌دهد.

 

۲۰۵۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]