متن صحبتهای جنجالی آیتم دوربین مخفی سایت نود درباره پیراهن های بی کیفیت جیووا

۱۳۹۵-۰۵-۱۳
وب سایت رسمی برنامه نود- آیتم دوربین مخفی برنامه نود درباره پیراهن های جیووا بازتاب زیادی داشت. به گزارش سایت نود، به همین دلیل متن صحبتهای جنجالی دوربین مخفی برنامه نود درباره پیراهن های جیووا را هم منتشر می کنیم. دقت کردن به چند قسمت مهم از صحبتهای رد و بدل می تواند سرنخ های خوبی از جریاناتی که در پی ...

وب سایت رسمی برنامه نود- آیتم دوربین مخفی برنامه نود درباره پیراهن های جیووا بازتاب زیادی داشت.

به گزارش سایت نود، به همین دلیل متن صحبتهای جنجالی دوربین مخفی برنامه نود درباره پیراهن های جیووا را هم منتشر می کنیم. دقت کردن به چند قسمت مهم از صحبتهای رد و بدل می تواند سرنخ های خوبی از جریاناتی که در پی سودجویی از حضور برندهای خارجی نه چندان معتبر در فوتبال ایران به دست بدهد.

متن صحبتهای جنجالی رد و بدل شده به این شرح است:

 

گزارشگر نود: آقا ما کی می توانیم بیاییم لباس ها را ببینیم؟

–  شما بیا منیریه. من اول به شما کاتالوگ نشان می دهم، شما روی کاتالوگ انتخاب می فرمایید لباس، رنگ و طرحی را که می خواهید. بعد ما برای شما یک نمونه از آن را می آوریم.

***

دوربین مخفی، منیریه

–  خب شما مدل ها را دیده اید؟ برای کجا می خواهید؟

گزارشگر نود: ما برای مدل های (…) و تورنمنت هایی که می خواهند برگزار کنند برای کارمندانشون.

–  ببینید ما یه سری مدل هایی داریم. مثلا این رو ببینید. کیت جیووا هستش و هر کدام یک اسم دارد. مثلا این آستین بلنده با رنگ بندی هایی که شرکت داره. حالا شما ببینید کار ایتالیایی میخواین یا ایرانی؟ از نظر قیمتی خوب خیلی فرق دارن.

گزارشگر نود: آره این خیلی مهمه.

–  ببین؛ شرکت اجازه تولید یه سری از این کارها رو داره. یه سری ها رو هم اجازه نداره.

گزارشگر نود: حالا ما جوونیم و شما خودت متوجه هستی که برای ما مهم است این کمی ارزان تر بشه تا حداقل چیزی هم برای خودمون بمونه.

–   خب این که عرف کار است. ایرانیش رو براتون بزنیم ارزون هم براتون درمیاد منتها ما ایرانی هم که میزنیم به اسم ایتالیایی براتون میزنیم. این را من الان دارم به شما میگویم. یعنی ما هیچ وقت زیر بار این نمی رویم که این کار ایرانی است. شما بالا بروی، پایین بیایی و خودت را بکشی ما می گوییم ایرانی نیست و این کار آمده. الان پرسپولیس داره جیووا میپوشه. درسته؟

گزارشگر نود: بله. آن را کجا زده اید؟

–  این همینجا، یعنی داخل تولید شده. این همین الان میرود روی سایت و رونمایی میشود از پیراهن پرسپولیس ولی پرسپولیس گفته که این ایتالیایی است  و ما هم میگوییم ایتالیایی است.

گزارشگر نود: ما هم می گوییم ایتالیایی است!

–  نمی توانی بگویی این ایرانی است. این امروز روی سایت می رود. پیراهن و شرت بازی امروز پرسپولیس است.

گزارشگر نود: یعنی خودشان هم می دانند که این لباس داخل تولید شده؟

–  میخواهند بدانند یا میخواهند ندانند! برای ما فرقی نمی کند.

گزارشگر نود: الان یعنی نمی دانند که بازی اول شان لباسها از ایتالیا نیامده؟

–  نه! لباس طوسی بازی اول شان هم ایرانی بود.

گزارشگر نود: پس یعنی مسئولین ما در این حد متوجه نمی شوند که لباس ایتالیایی نیست.

–  شما فکر کن که مثلا بازیکنی که ۳ میلیارد برای این فصلش گرفته بیاید پیراهن ایرانی تنش کند! علیرضا بیرانوند گفت من پیراهن جیووا نمی پوشم. پیراهن دروازه بانی اش سنگین است. دست خودش که نیست، وقتی تیم قرارداد دارد باید بپوشد. یک دقیقه مدیرعامل شرکت زنگ زد گفت یا میپوشی یا همین الان از پرسپولیس میفرستمت بیرون! مدیرعامل شرکت ما چه برسد به اینکه مدیرعامل خود پرسپولیس بگوید! چون قرارداد دارند آن هم برای ۳ سال و باید لباس این ها را بپوشند.ممکن است مدیر شرکت جیووا با آقای ترکاشوند مدیر پرسپولیس به هماهنگی رسیده باشند که آقا ما این سری لباس ایرانی به شما می دهیم. او هم به بازیکنان هیچی نمی گوید و فقط می گوید بپوشید. این احتمال هست.

گزارشگر نود: با چه قیمتی لباسها را به آنها می دهید؟

–  اینا که قیمت نیس چون قیمت نمی دهد به پرسپولیس که! اینا باج است؛ مجانی است اینا.

گزارشگر نود: چرا؟

–  وقتی پیرهنت را تیمی به این بزرگی میپوشد؟ روز اولی که بازی ساعت ۹ برگزار شد بین دو نیمه ۴۵ هزار تا صورت برای شرکت آمد برای این پیراهن ها.

گزارشگر نود: یعنی تا آخر فصل قرار است پیراهن مجانی به پرسپولیس بدهید؟

–  بله! تا آخر فصل این ۴ تا تیم مجانی میپوشند. همه چیز، فقط لباس نیست حتی جوراب. سایپا هم همینطور.

گزارشگر نود: سایپا که دیگر بحث تماشاگر ندارد؟

–  سایپا بحث تماشاگر ندارد بحث پرسنل داره. سایپا ۱۰ هزار پرسنل داره که به انها بن خرید جیووا داده اند. گفتن باید بروید نفری ۲۰۰ هزار تومن از جیووا خرید کنید.

گزارشگر نود: پس همه چیز حساب شده است؟

–  پس چی؟ تراکتورسازی پرسنل داره، ماشین سازی پرسنل داره. فکر می کنی برای چی می آیند و این تیمها را می گیرند؟ اینها اگر می توانستند ذوب آهن را بگیرند چون ذوب آهن هم پرسنل دارد و از پرسنل آنها استفاده می کنند. ما یک کارگاه جیووا در شیراز زده ایم، یک سوله است که فقط ۳۰۰ نفر آنجا کار می کنند.

گزارشگر نود: اینجا ولی آنطوری نیست نه؟

–  نه اینجا در تهران نمی شود. حالا بعدها شاید ولی الان نه.

گزارشگر نود: الان این پیراهنی که برای پرسپولیس زده اید، اصلش می شود همان ۸۰-۱۷۰ تومان؟

–  بله. اصلش همان قیمت است.

گزارشگر نود: و قیمت فیک آن چقدر می شود؟ چیزی که در داخل می زنید؟

–  نصف قیمت تقریبا. نصف یه ذره کمتر. ببین؛ زیر ۷۰ هزار تومان نیست. دلیلش چیست؟ چون شرکت هم پورسانتش را می گیرد از ما. شرکت به ما اجازه می دهد می گوید می خواهید این را بزنید؟ باشه بزنید و من به شما اجازه می دهم اما سهم من را هم بدهید. شما یک پیراهن شرت ایرانی را شاید بتوانی ۳۰-۲۵ بخرید ولی وقتی جیووا می آید روش یک دفعه این برند قیمت را دو برابر می کند. شما می توانی مستقیما بیایی شرکت، قرارداد ببندید.

گزارشگر نود: کجاست؟

–  جیووا توی جردن. می توانید بیایید آنجا قرارداد ببندید که من پیراهن جیووا میخواهم از شما. شرکت قید نمی کند که به شما جنس ایرانی می دهد یا خارجی. فقط روی قیمت با شما توافق می کند. من پیراهن به شما می دهم ۷۰ هزار تومان. اگر هم روزی گند کار در بیاید شما نمی دانی، از اینجا تولید شده و من پیراهن جیووا می خواهم. جیووا هم تحت هیچ عنوانی قید نمی کند که این پیراهن را تولید می کند یا از خارج می آورد. می گوید من به شما جیووا می دهم و جیووا هم اصل است. حالا اگر روزی روزگاری کارشناس شما، یک همه فن حریف شما فهمید این پیراهن ایرانی است. می آید و به شرکت می گوید چرا این پیراهن ایرانی است؟ شرکت هم اجازه نامه را می گذارد جلویش و می گوید من اجازه این کار را دارم. شما مامور خریدتان کیست؟

گزارشگر نود:  ما یک واسطه ایم. قرار است ما لباس ها را اوکی و فاکتور کنیم و بعد لباس ها را بدهیم به آنها.

–  خب شما تا دم مامور خریدتان را نبینید هیچ کاری نمی توانید بکنید.

 

 

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]