مدیر اتلتیکو مادرید: رئال مادرید آنچلوتی بهترین تیم سال های اخیر کهکشانی ها بود

۱۳۹۵-۰۵-۱۴
وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس باشگاه اتلتیکو مادرید درگفتگوی اختصاصی با مارکا از وضعیت تیم خود در فصل جدید رقابت های لالیگا کاملاً ابراز رضایت کرد و اظهار داشت نسبت به کسب یک جام در این فصل بسیار خوشبین است. به گزارش وب سایت رسمی نود، انریکه سرزو که چهاردهمین سال ریاست باشگاه آتلتیکو مادرید را پشت سر می گذارد، ...

وبسایت رسمی برنامه نود – رئیس باشگاه اتلتیکو مادرید درگفتگوی اختصاصی با مارکا از وضعیت تیم خود در فصل جدید رقابت های لالیگا کاملاً ابراز رضایت کرد و اظهار داشت نسبت به کسب یک جام در این فصل بسیار خوشبین است.

به گزارش وب سایت رسمی نود، انریکه سرزو که چهاردهمین سال ریاست باشگاه آتلتیکو مادرید را پشت سر می گذارد، به بررسی عملکرد فصل گذشته تیمش و همچنین وضعیت فصل جدید می پردازد.

وضعیت تیم تان برای فصل جدید را چگونه ارزیابی می کنید؟

تیم بسیار خوبی داریم. صادقانه بگویم به نظر من بهترین تیم چند سال اخیر را داریم. نیمکتی پر از بازیکنان عالی، حرفه ای و بزرگ داریم که تشنه موفقیت و پیروزی هستند. درمیان تیم های اسپانیایی، آتلتیکو در فصل نقل و انتقالات با ۸۰ میلیون یورو بیشترین پول را خرج کرده. همیشه با مشورت دیگو سیمئونه سعی کرده ایم بازیکنانی را جذب کنیم که بتوانند نقاط ضعف ما را پوشش بدهند. البته در تمامی خریدها از حدود قانونی عدول نکردیم زیرا اتحادیه لیگ حرفه ای فوتبال این اجازه را به ما نمی دهد تا بیش از حد معینی در بازار نقل و انتقالات خرج کنیم.

در این فصل کوین گامیرو را هم جذب کردید.

گامیرو یک بازیکن کلاسیک است که بسیار تمایل داشتیم در تیم ما حضور داشته باشد. هم خود او خیلی تمایل داشت به آتلتیکو بیاید و هم ما بسیار دوست داشتیم او را جذب کنیم. او فصل گذشته با زدن ۳۰ گل در فصل گذشته برای سویا، ارزش های خود را کاملاً ثابت کرد.

در مورد شایعات مربوط به بازگشت احتمالی دیگو کاستا به آتلتیکو چه نظری دارید؟

دیگو باید به قراردادی که با چلسی دارد پایبند باشد و به آن احترام بگذارم، به نظرم او در لندن موفق خواهد بود.

آیا سیمئونه به صراحت درخواست جذب نیکولاس گایتان آرژانتینی را به باشگاه داده بود؟

همیشه پیش از آنکه باشگاه اقدام به مذاکره با بازیکنان مورد نظر خود را داشته باشد، ابتدا با مربی تیم مشورت می کند. بیش از نیمی از تیم های مطرح اروپایی خواهان جذب گایتان هستند زیرا این بازیکن در ترکیب تیم ملی آرژانتین در کوپا آمریکا بسیار درخشید. ضمن اینکه در فصل گذشته هم عملکرد بسیار درخشانی داشت.

بسیار عجیب بود که لوچیانو ویتو تابستان گذشته با قراردادی به ارزش ۲۲ میلیون یورو به سویا پیوست.

ما او را به طور قرضی به سویا دادیم تا بیشتر فرصت بازی داشته باشد. شک ندارم که او یکی از ستارگان لالیگا خواهد شد و به زودی به آتلتیکو بازخواهد گشت.

پس از آنکه فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان را برای دومین بار از دست دادید، به نظر می رسید سیمئونه باشگاه را ترک خواهد کرد.

من از خیلی وقت قبل پیش بینی کرده بودم که او سال های زیادی در کنار ما خواهد ماند زیرا از حمایت کامل هواداران، بازیکنان و باشگاه برخوردار است. او تمرکز خود را روی تیم گذاشته و سخت کار می کند که این می تواند بهترین خبر برای باشگاه باشد. به نظرم او بهترین مربی جهان است.

مدیر اتلتیکو مادرید: رئال مادرید آنچلوتی بهترین تیم سال های اخیر کهکشانی ها بود

آیا فرناندو تورس در آتلتیکو خواهد ماند؟

البته که این طور خواهد بود؛ او ریشه در باشگاه آتلتیکو دارد. به نظرم این یک رابطه دو سر برد است و تا زمانی که خود تورس بخواهد می تواند در تیم بماند.

کمی در مورد فصل فوق العاده آنتوان گریزمان و پس از آن تصاحب کفش طلای بهترین بازیکن در رقابت های یورو ۲۰۱۶ برایمان بگویید.

او یک نابغه است و مطمئنم امسال هم برای تصاحب جایزه توپ طلای بهترین بازیکن جهان خواهد جنگید. خیلی ها می گفتند او فوتبالش را در آتلتیکو ادامه نخواهد داد اما من از او انتظار دارم که سال های سال کنار ما بماند و هواداران را خوشحال کند.

در مورد یان اوبلاک چطور؟

اوبلاک وارث دروازه بانان بزرگ دنیا خواهد بود.

پیش بینی شما در مورد جایگاه و عملکرد اتلتیکو در فصل پیش رو چیست؟

در این فصل در سه جبهه رقابت می کنیم؛ لالیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان. هدف ما فتح هر سه جام است که البته کاری بسیار دشوار خواهد بود. اما هدف اول خود را موفقیت و قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا قرار داده ایم.

امسال برای تیم شما سال خاصی خواهد بود زیرا پس از ۵۰ سال بازی در ورزشگاه ویسنته کالدرون، به استادیوم جدید خود نقل مکان خواهید کرد؟

واقعاً قهرمانی در این فصل آن هم در استادیوم جدید باشگاه طعم و مزه دیگری خواهد داشت. ما به یک استادیوم مدرن و با امکانات بیشتر خواهیم رفت. این ورزشگاه باعث مباهات هواداران ما خواهد بود زیرا جزء بهترین استادیوم های جهان به حساب می آید.

آیا در جریان پرونده ای که منجر به تعلیق آتلتیکو از هرگونه فعالیت نقل و انتقالات بازیکن از سوی فیفا شد، با بازیکنان زیادی قرارداد امضاء کردید؟

صادقانه بگویم که در حال حاضر هیچ اطلاعی در مورد آن ندارم. برخی منابع ادعا می کنند که ممکن است هر لحظه این تحریم و محرومیت در مورد باشگاه ما اعمال شود، در حالیکه برخی دیگر می گویند آتلتیکو تنها متحمل جریمه مالی خواهد شد.

 

۲۰۸۱

 

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]