مرفاوی: به مساوی ما مقابل نفت انتقاد کردند اما همین تیم استقلال را برد

۱۳۹۵-۰۵-۱۶
وبسایت رسمی برنامه نود -  سرمربی تیم فوتبال صبای قم درباره صحبت‌های سرمربی ماشین سازی مبنی بر ناجوانمردانه بازی کردن تیمش در صحنه گل گفت: ما توپ‌گیری کرده و گل زدیم و بازی ناجوانمردانه انجام ندادیم.به گزارش وبسایت نود ، عبدالصمد مرفاوی پس از تساوی یک - یک تیمش مقابل ماشین سازی تبریز اظهار داشت: بازی خوب و پایاپایی بود. ما ...

وبسایت رسمی برنامه نود –  سرمربی تیم فوتبال صبای قم درباره صحبت‌های سرمربی ماشین سازی مبنی بر ناجوانمردانه بازی کردن تیمش در صحنه گل گفت: ما توپ‌گیری کرده و گل زدیم و بازی ناجوانمردانه انجام ندادیم.

به گزارش وبسایت نود ، عبدالصمد مرفاوی پس از تساوی یک – یک تیمش مقابل ماشین سازی تبریز اظهار داشت: بازی خوب و پایاپایی بود. ما برخی مشکلات فنی داریم که باید این مشکلات را حل کنیم، اما از نظر تاکتیکی و آمادگی بدنی هم باید بهتر شویم. ما تمرینات‌مان را دیر شروع کردیم و از همه تیم‌ها یک ماه عقب بودیم. همین تیم ماشین سازی که امروز مقابل ما قرار گرفت، یک ماه تا ۴۰ روز زودتر از ما تمریناتش را آغاز کرد و شرایط بهتری نسبت به ما داشته است.

وی ادامه داد: طبیعی است که در چنین شرایطی ما باید کمی دست به عصا باشیم، چون کاملاً آماده نیستیم و به شرایط تیمی مناسب نرسیده‌ایم. به‌همین دلیل هم در دقایق آخر گل خوردیم و ضعف بدنی بازیکنان باعث شد کمی اُفت کنیم. مسلماً به‌خاطر اشتباهاتی که داشتیم گل مساوی را دریافت کردیم، در حالی که می‌توانستیم برنده باشیم. بچه‌ها تلاش خود را کردند، اما موجودی ما همین است و آنچه در توان داریم را به اجرا می‌گذاریم. امیدوارم در بازی‌های بعدی نتایج بهتری کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال صبای قم درباره تعویض‌هایش و اشتباهی که اوسانی انجام داد، خاطرنشان کرد: تعویض‌ها تشخیصی است که ما دادیم. اوسانی هم شاید باید زودتر می‌آمد، اما او را زمانی به بازی آوردیم که در زمین دوندگی داشته باشیم و بتوانیم از فضاهای موجود استفاده کنیم، اما او همه کارهایی که خواستیم را انجام نداد. البته طبیعی است و نمی‌توان همه تاکتیک‌ها را در زمین پیاده کرد، اما شرایط ما همین است، اوسانی می‌توانست بهتر عمل کند و همان توپ برگشت و پنالتی شد. شرایط ما سخت است و بیشتر بازیکنان‌مان آماده نیستند. ما حسن‌زاده را  داریم که آماده نیست و دو روز قبل از بازی‌ها به ما اضافه شده است. در بازی قبلی هم که او را تعویض کردیم، شرایط خودش را نداشت. ما اوسانی را هم که از ابتدای تمرینات با ما بود، این بازی تعویض کردیم که شرایطش خوب نبود. پیش رفتن با این بازیکنان که هنوز به شرایط خود نرسیده‌اند سخت است، اما باید با این شرایط پیش برویم تا بهتر شویم.

مرفاوی درباره اینکه شاید اوسانی باید بهتر توپ را استپ کند، گفت: او کارش را انجام داد و اشتباهی کرد که جای او خالی شد. این اتفاقات رخ می‌دهد و وقتی بازیکن خسته می‌شود و از نظر بدنی خالی می‌کند، نمی‌تواند به درستی تصمیم بگیرد. از این اشتباهات ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید.

وی در واکنش به این موضوع که چرا تیمش فقط دفاع صرف می‌کرد، اظهار داشت: ما دفاع صرف نکردیم. برنامه داشتیم و در این بازی هم ۲-۴-۴ بازی کردیم و همیشه با دو هافبک و با دو مهاجم بودیم. می‌خواستیم سه امتیاز را به دست بیاوریم، اما این اتفاق رخ نداد. ما در این دیدار اوایل بازی شروع خوبی داشتیم، چون شرایط بدنی‌مان بهتر بود، اما در ادامه افت کردیم. باید شرایط تیم مقابل را هم دید که این همه هزینه کرده است و وقتی تیمی با بهترین تمرین به مسابقات می‌آید، باید هم شرایطش بهتر باشد. ضمن اینکه هفته اول ما مقابل صنعت نفت مساوی کردیم و همه انتقاد کردند، اما همین تیم صنعت نفت این هفته سه امتیاز از استقلال گرفت.

سرمربی تیم فوتبال صبای قم افزود: ماشین‌سازی هم تیم قدرتمندی بود که بازیکن ملی‌پوش داشت، آندرانیک تیموریان، کاپیتان تیم ملی در این تیم بازی می‌کند و پیش از مسابقات دو اردو رفته‌اند و شرایط‌شان از هر نظر بهتر بود. ما هم مقابل این تیم دفاع صرف نکردیم و می‌خواستیم بازی را کنترل کنیم. ما هم در این بازی موقعیت داشتیم که توپ‌ها را گل نکردیم. حالا این شرایط برای ما به وجود آمده، اما در مجموع باید خیلی کار کنیم تا بهتر از این شویم. باید هر چه سریع‌تر مشکلات فنی را حل کنیم تا در هفته‌های پیش‌رو نتایج بهتری بگیریم.

مرفاوی در خصوص صحبت‌های رسول خطیبی مبنی بر اینکه تیم حریف بازی جوانمردانه را رعایت نکرده است، گفت: ما توپ‌گیری کردیم و گل زدیم. آنها نایستاده بودند که ما گل بزنیم. چند بار هم بازیکنان آنها زمین افتاده بودند و ما توپ را به بیرون زدیم. در صحنه گل هم ما بازی جوانمردانه را رعایت کردیم و آنها بازی را آغاز کردند که بازیکن ما توپگیری کرد و گل زد. ضمن اینکه برخی مسائل را نمی‌گویم که قضاوت نشود و من در مورد این مربی حرفی نمی‌زنم. خودشان فکر کنند که ما چند بار فرپلی انجام دادیم. آنها دو سه بار انجام دادند و ما هم چند بار این کار را کردیم.

وی درباره مسائل داوری و اشتباهاتی که وجود دارد گفت: داوران هم اشتباه می‌کنند، چون آنها هم انسان هستند. اما ان‌شاالله اشتباه فاحش نباشد که به ضرر تیمی شود.

 

۲۰۲۰

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]