موج جدید طوفان دوپینگ؛ بیشتر از ۱۰۰ ورزشکار المپیکی آلوده

۱۳۹۵-۰۵-۱۲
وبسایت رسمی برنامه نود - کمیته بین‌المللی المپیک از آغاز موج جدید طوفان دوپینگ در ورزش جهان خبر داد. به گزارش سایت نود، درحالی که المپیک 2016 ریو، بامداد شنبه به وقت تهران رسما آغاز می‌شود، IOC از مثبت بودن نتیجه آزمایش دوپینگ بیشتر از 100 ورزشکار خبر داد. به گزارش خبرگزاری اسپوتینگ توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی دوپینگ در مجمع این کمیته گفت: ...

وبسایت رسمی برنامه نود – کمیته بین‌المللی المپیک از آغاز موج جدید طوفان دوپینگ در ورزش جهان خبر داد.

به گزارش سایت نود، درحالی که المپیک ۲۰۱۶ ریو، بامداد شنبه به وقت تهران رسما آغاز می‌شود، IOC از مثبت بودن نتیجه آزمایش دوپینگ بیشتر از ۱۰۰ ورزشکار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتینگ توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی دوپینگ در مجمع این کمیته گفت: درحال انجام بزرگترین و قوی‌ترین مبارزه با دوپینگ در تاریخ هستیم. کمیته درحال انجام بزرگترین بررسی تاریخ است. درحال حاضر بیشتر از هزار و ۲۰۰ نمونه از نمونه‌هایی که در المپیک‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ گرفته شده‌اند را دوباره بررسی کرده‌ایم. از بین این تعداد نمونه دوباره آزمایش شده، بیشتر از ۱۰۰ نمونه مثبت بوده‌اند. الان که من با شما صحبت می‌کنم نمونه‌های بیشتری درحال بررسی هستند.

رئیس IOC درباره جزئیات این پرونده توضیح بیشتری نداد اما انتظار می‌رود به زودی موج محرومیت‌های جدید به دلیل دوپینگ آغاز شود.

باخ در سخنرانی‌اش در این مجمع همچنین از افزایش چشمگیر نمونه گیری در المپیک ریو خبر داد.

رئیس IOC  در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: ضمانت اجرایی برای برخورد با دوپینگ از این المپیک برعهده دادگاه عالی حکمیت ورزش خواهد بود و دیگر جزو حیطه وظایف کمیته بین‌المللی المپیک نخواهد بود.

۳۹۰۴۶

 

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]