نیکپا: آرزو داشتم برای بار سوم به المپیک ریو بروم

۱۳۹۵-۰۵-۱۶
وبسایت رسمی برنامه نود - قهرمان تکواندوی افغانستان گفت آرزو داشتم که برای بار سوم در المپیک ریو به عنوان ورزشکار تکواندو سهم بگیرم اما در گروهی که به المپیک ریو رفتند ورزشکاران رشته تکواندو سهمی ندارد. به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس «روح الله نیکپا» قهرمان تکواندوی افغانستان در مصاحبه با رادیو آلمان تحت عنوان «نرسیدن به آرزوهای المپیک» اظهار داشت: ...

وبسایت رسمی برنامه نود – قهرمان تکواندوی افغانستان گفت آرزو داشتم که برای بار سوم در المپیک ریو به عنوان ورزشکار تکواندو سهم بگیرم اما در گروهی که به المپیک ریو رفتند ورزشکاران رشته تکواندو سهمی ندارد.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس «روح الله نیکپا» قهرمان تکواندوی افغانستان در مصاحبه با رادیو آلمان تحت عنوان «نرسیدن به آرزوهای المپیک» اظهار داشت: من آرزو داشتم که برای بار سوم در المپیک ریو به عنوان ورزشکار تکواندو سهم بگیرم اما متاسفانه در گروهی که به المپیک ریو رفتند ورزشکاران رشته تکواندو سهم ندارند.

وی در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ برای افغانستان اولین بار در تاریخ ورزش این کشور مدال برنز المپیک را کسب نمود.

 اینکه امسال افغانستان ورزشکار تکواندو راهی المپیک نکرد رابطه مستقیم با سیستم رشوه‌ در دستگاهای ورزشی افغانستان دارد.

روح‌الله نیکپا در این رابطه می‌گوید که ورزش و سیاست باید از هم مجزا شوند و اگر نتوانیم این معضل رشوه را حل کنیم موفقیتی نصیب‌مان نخواهد شد.

در سالن خانه این تکواندوکار افغانستانی، ۲دو مدال برنزی که در المپیک پکن و لندن جایزه گرفته به چشم می‌خورد، دو خاطره بزرگ تاریخی برای کشوری که تقریباً نیم قرن در جنگ خانمان‌سوز درگیر است.

این ورزشکار جوان اولین بار جایزه المپیک را از پکن کسب کرد و در کشورش به عنوان یک ستاره درخشید و مردم از وی استقبال کردند.

در سال ۲۰۰۸ زمانی که از المپیک پکن به وطن برگشت در فرودگاه کابل از وی به عنوان قهرمان ملی مردم پذیرایی نمودند و با موج بزرگ پرچم‌های افغانستان بدرقه شد و مردم کابل او را روی شانه‌های خود به استادیوم غازی بردند.

رئیس جمهور وقت افغانستان هم از وی استقبال کرد و هدایای زیادی به وی داده شد.

این افتخار در سال ۲۰۱۲ در لندن دوباره نصیب روح الله شد وی در این رابطه می‌گوید: من بسیار خشنودم که این مدال‌ها را برای کشورم کسب کردم و پس از صحبت، بسیار با احتیاط مدال‌ها را دوباره برجایش می‌گذارد تا آسیب نبینند.

روح‌الله می‌گوید استعدادهای بسیار خوبی در کشور داریم که می‌توانند شهرت ما را به عنوان کشور باغرور به دنیا معرفی کنند.

این جوان قهرمان افغانستانی برای جوانان کشورش یک اسطوره بود و در تمام کلوپ‌های ورزش عکس این جوان نصب شده است.

در کشوری که هیچ قهرمان ورزشی ندارد شخصیت این‌گونه جوانان ضروری است.

همچنین ورزش تکواندو به خاطر حضور این جوان در کنار ورزش‌های دیگر مانند فوتبال و کریکت شهرت پیدا کرد.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]