هشدار iOS 10 در زمان اتصال به شبکه وای فای غیر ایمن

۱۳۹۵-۰۵-۰۴
ظاهراً نسخه 10 سیستم عامل iOS به کاربران آیفون و آیپد در مورد اتصال به شبکه های وای فای غیر ایمن، هشدار می دهد. البته نباید انتظار یک صفحه اخطار مجزا و صدای آژیر خطر داشته باشید، بلکه فقط اگر به صفحه تنظیمات و بخش Wi-Fi مراجعه کنید، علامت اخطار را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که به شبکه وایرلس غیر ایمن متصل شوید، ...

ظاهراً نسخه ۱۰ سیستم عامل iOS به کاربران آیفون و آیپد در مورد اتصال به شبکه های وای فای غیر ایمن، هشدار می دهد. البته نباید انتظار یک صفحه اخطار مجزا و صدای آژیر خطر داشته باشید، بلکه فقط اگر به صفحه تنظیمات و بخش Wi-Fi مراجعه کنید، علامت اخطار را مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که به شبکه وایرلس غیر ایمن متصل شوید، در زیر SSID عبارت «Security Recommendation» را مشاهده خواهید کرد که دکمه (i) در کنار آن وجود دارد. با لمس کردن این دکمه، در مورد نقص ایمنی شبکه موردنظر به شما هشدار داده می شود:

شبکه های آزاد به هیچ وجه امنیت نداشته و تمامی ترافیک ارتباطی شما را در معرض خطر قرار می دهد.

بهتر است روتر خود را در حالت امنیتی WPA2 Personal با رمزنگاری AES تنظیم کنید تا امنیت شبکه بیشتر شود.

هشدار iOS 10 در زمان اتصال به شبکه وای فای غیر ایمن

لازم به ذکر است که بسیاری از افراد هر روز و به دفعات از شبکه های وای فای غیر ایمن استفاده می کنند،. که معمولاً در مکان های عمومی یا شرکت های ارائه دهنده خدمات خاص ارائه می شوند. بنابراین پیش از اتصال به این شبکه ها، باید جوانب کار را کاملاً بسنجید.

The post هشدار iOS 10 در زمان اتصال به شبکه وای فای غیر ایمن appeared first on دیجیاتو.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]