وحشت در آستانه المپیک؛ تروریست مشهور در برزیل حضور دارد؟

۱۳۹۵-۰۵-۱۰
وبسایت رسمی برنامه نود - در فاصله کمتر از یک هفته به برگزاری مراسم افتتاحیه المپیک ریو، فرآیند ثبت نام از سربازان و افراد واجد شرایط جهت حضور در گارد امنیت ملی و تأمین امنیت این بازیها همچنان ادامه دارد. به گزارش وب سایت رسمی نود، کمبود شدید نیروهای امنیتی در برزیل به معضل مهم این کشور در آستانه شروع رقابت ...

وبسایت رسمی برنامه نود – در فاصله کمتر از یک هفته به برگزاری مراسم افتتاحیه المپیک ریو، فرآیند ثبت نام از سربازان و افراد واجد شرایط جهت حضور در گارد امنیت ملی و تأمین امنیت این بازیها همچنان ادامه دارد.

به گزارش وب سایت رسمی نود، کمبود شدید نیروهای امنیتی در برزیل به معضل مهم این کشور در آستانه شروع رقابت های المپیک ۲۰۱۶ تبدیل شده است. به ازای هر شش نقطه تعیین شده برای پست های نگهبانی ویژه، تنها یک سرباز وجود دارد و مسئولین مربوطه چندان به تکمیل این تعداد سرباز یا نیروی نظامی خوشبین نیستند. در همین حال خبر می رسد که سرکرده گروه تروریستی داعش در اروگوئه ناپدید شده است.

روزنامه سان انگلیس گزارش داده ابووائل زیبا (عکس زیر) در هیچ یک از مخفیگاه های خود در کشور اروگوئه حضور ندارد و بیم آن می رود که وی در برزیل حضور داشته باشد تا پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه المپیک، دست به فعالیت های تروریستی بزند. ماه گذشته نیز یکی از زندانیان سابق گوانتانامو به همراه با پنج نفر دیگر در کشور اروگوئه ناپدید شدند. زیبا یکی از ده‌ها تروریستی به شمار می‌رود که از زندان گوانتانامو فرار کرده‌اند.

وحشت در آستانه المپیک؛ تروریست مشهور در برزیل حضور دارد؟

پیتر مارتین کارشناس مسائل تروریسم در گفتگو با روزنامه سان گفت: ابووائل زیبا یکی از افرادی است که مشارکت و همکاری وی با سازمان های تروریستی کاملاً تأیید شده و بارها انگیزه و تمایل خود برای دست زدن به چنین اقداماتی را بروز داده است.

طبق پیش بینی ها و بررسی های صورت گرفته، مقرر شده بود تا ۳۰۰۰ نیروی گارد امنیت ملی وظیفه حفاظت و تأمین جانی مردم و گردشگران برزیلی و خارجی را تأمین کنند. کارکرد اصلی گارد امنیت ملی برزیل مقابله و خنثی سازی هرگونه تهدیدات تروریستی از سوی افراد یا گروه های تروریستی عنوان شده است. بنا بر اعلام مسئولین مربوطه، تاکنون تنها ۵۰۰ عضو گارد امنیت ملی استخدام شده و آموزش های لازم را پشت سرگذاشته اند و این گروه نظامی تنها در فاصله پنج روز تا آغاز المپیک، با معضل کمبود ۲۵۰۰ نیرو مواجه است.

 

۲۰۸۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]