ورزشکاران روس در ۸ رشته مشکلی برای حضور در المپیک ندارند

۱۳۹۵-۰۵-۰۶
وبسایت رسمی برنامه نود - فدراسیون‌های جهانی در فاصله 8 روز مانده به آغاز رقابت‌های المپیک، وضعیت ورزشکاران روس را در این رقابت‌ها مشخص می‌‌کنند. به گزارش سایت نود، کمیته بین‌المللی المپیک تعیین تکلیف ورزشکاران روس را بعد از افشای دوپینگ سیستماتیک در ورزش این کشور، به فدراسیون‌های بین‌المللی مربوطه سپرده است. پیش از این فدراسیون جهانی دو و میدانی اعلام کرده ...

وبسایت رسمی برنامه نود – فدراسیون‌های جهانی در فاصله ۸ روز مانده به آغاز رقابت‌های المپیک، وضعیت ورزشکاران روس را در این رقابت‌ها مشخص می‌‌کنند.

به گزارش سایت نود، کمیته بین‌المللی المپیک تعیین تکلیف ورزشکاران روس را بعد از افشای دوپینگ سیستماتیک در ورزش این کشور، به فدراسیون‌های بین‌المللی مربوطه سپرده است. پیش از این فدراسیون جهانی دو و میدانی اعلام کرده هیچ‌کدام از ورزشکاران روس در رشته‌های دو و میدانی اجازه حضور در ریو را ندارند.

فدراسیون شمشیربازی امروز اعلام کرد بعد از بررسی وضعیت پرونده ورزشکاران روس و تطابق آن با شروط IOC برای حضور روس‌ها در ریو، هیچ‌کدام از شمشیربازان روس مشکلی برای حضور در رقابت‌های المپیک را ندارند. 

به گزارش BBC در حال حاضر ۸ فدراسیون بین‌المللی اعلام کرده‌اند هیچ‌ محرومیتی شامل روسیه نمی‌شود. این فدراسیون‌ها عبارتند از: تیروکمان، اسب سواری، شمشیربازی، جودو، تیراندازی، تنیس، سه گانه و والیبال. ماریا شاراپووا تنیسور مشهور روسیه چند ماه پیش به دلیل مثبت شدن نتیجه آزمایش دوپینگش دو سال محروم شد و در المپیک حضور نخواهد داشت.

در حال حاضر به جز فدراسیون دو و میدانی که برای روسیه محرومیت کامل درنظر گرفته، فدراسیون‌های شنا، کانو و کایاک، روئینگ و قایقرانی بادبانی چند ورزشکار روس را محروم کرده‌اند.

سایر فدراسیون‌های بین‌المللی هنوز نتیجه بررسی‌های خود را اعلام نکرده‌اند.

۳۹۰۴۶

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]