پاسخ وزیر ورزش به درخواست کی‌روش/ آزادی را به سرخابی‌ها نمی‌دهیم

۱۳۹۵-۰۵-۰۲
وبسایت رسمی برنامه نود - وزیر ورزش در بازدید از ورزشگاه آزادی به درخواست کی‌روش برای تمرین تیم ملی در این ورزشگاه اشاره کرد و گفت: فدراسیون باید زمین مناسب را در اختیار تیم ملی قرار دهد. آزادی جای مسابقه است. به گزارش وب سایت نود، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان صبح امروز در بازدید از روند آماده سازی (صندلی گذاری) ...

وبسایت رسمی برنامه نود – وزیر ورزش در بازدید از ورزشگاه آزادی به درخواست کی‌روش برای تمرین تیم ملی در این ورزشگاه اشاره کرد و گفت: فدراسیون باید زمین مناسب را در اختیار تیم ملی قرار دهد. آزادی جای مسابقه است.

به گزارش وب سایت نود، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان صبح امروز در بازدید از روند آماده سازی (صندلی گذاری) ورزشگاه آزادی در جمع خبرنگاران گفت: ورزشگاه آزادی با راهروهایی پر از تماشاچی ۱۰۰ هزارنفر ظرفیت دارد اما صندلی ها باید فاصله استاندارد داشته باشد و در حال حاضر ظرفیت این ورزشگاه ۷۸ هزار و ۱۱۶ صندلی با شماره است که به نظم دهی و کاهش مشکلات در ورزشگاه کمک می کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ورزشگاه آزادی به بازی ایران و قطر می رسد یا خیر؟ گفت: دوستان قول داده اند که ورزشگاه آماده شود. ۲۰ مرداد ضرب الاجلی است که برای این موضوع عنوان شده است. البته ما فرصت ۱۰ روزه ای هم به آنها داده ایم و قرار است تا پایان مرداد و اوایل شهریور ورزشگاه آماده شود.

گودرزی در پاسخ به این سوال که آیا ورزشگاه آزادی به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار می شود یا خیر؟ گفت: خیر. استادیوم ملی است و متعلق به کشور است. هر دو تیم استقلال و پرسپولیس استادیوم دارند و واگذاری ورزشگاه آزادی به آنها معنا ندارد. این ورزشگاه متعلق به تمام تیم های کشور و مسابقات مختلف است.

وی در خصوص واگذاری ورزشگاه یادگار امام به تراکتورسازی نیز عنوان کرد: ممکن است این ورزشگاه به تراکتورسازی واگذار شود البته این موضوع در حال بررسی است.

آزادی متعلق به برگزاری مسابقات است نه تمرین تیم ملی
گودرزی در خصوص اینکه کی روش گلایه کرده ورزشگاه آزادی برای تمرینات تیم ملی در اختیار وی قرار نمی گیرد، گفت: ورزشگاه آزادی متعلق به برگزاری مسابقات است نه تمرین. اگر هر تیمی بخواهد از استادیوم آزادی که نماد ملی است برای تمرین خود استفاده کند، برای برگزاری مسابقات به مشکل می خوریم. فدراسیون ها باید چنین فضایی را برای تیم های ملی خود در نظر بگیرند. استادیوم آزادی متعلق به مسابقات ملی، بزرگ و باشگاهی است.

وی در خصوص روند بازسازی استادیوم آزادی تصریح کرد: مطالعات زیادی در این خصوص شده است. البته اکثر استادیوم ها با مشکل ریزش آب مواجه هستند. این استادیوم تغییر عمده ای نکرده است و امیدواریم با مطالعاتی که شده مشکلی هم پیش نیاید.

وی افزود: با دستور رئیس جمهور هم تیمی از وزارت راه و شهرسازی برای مطالعات هر چه بیشتر در این خصوص در محل استادیوم حاضر شدند تا استحکام بنا مشکلی نداشته باشد.

کسی از هیئت مدیره استقلال استعفا نداده است
وزیر ورزش و جوانان در خصوص عدم تعیین مدیرعامل باشگاه های سرخابی عنوان کرد: اعضای هیئت مدیره برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تعیین شدند. آنها سر کار خود هستند و در خصوص تعیین مدیر عامل تصمیم گیری می کنند. گزینه های آنها پیشنهاد می شود و اختیار با هیئت مدیره است.

وی در خصوص شایعه استعفای دو عضو جدید هیئت مدیره استقلال نیز عنوان کرد: خیر. این دو عضو استعفا نداده اند و مشغول به فعالیت هستند.

گودرزی در خصوص پیش بینی خود از کسب مدال برای المپیک ۲۰۱۶ اظهارکرد: در ۷ دوره قبل از انقلاب اسلامی ایران، کاروان ورزشی ما ۲۹ مدال کسب کرده و در ۸ دوره بعد از انقلاب ۳۱ مدال به دست آورده است. کلا ۶۰ مدال از ۱۵ دوره المپیک کسب شده است که اگر بر این تعداد سال تقسیم شود، ظرفیت ورزش ما از هر دوره المپیک ۴ مدال است که البته این ۴ مدال هم به دلیل المپیک لندن تغییر کرده بود. حد ما در ورزش دنیا این است و امیدواریم که ورزشمان پیشرفت کرده باشد و نتیجه خوبی در ریو بگیریم.

وی ادامه داد: تا به این لحظه به آنچه باید برای کاروان ورزش ایران انجام می شد، عمل شده است. رئیس جمهور نیز چهارشنبه در جمع المپیکی ها بود و هدیه ناقابلی به بچه ها اهداء شد. پیش بینی هایی نیز در خصوص مسئله استخدام، تحصیل و افزایش حجم پاداش ها انجام شده است که امیدواریم نتیجه خوبی در المپیک حاصل شود.

وی در خصوص بحث حذف کاروان روسیه از المپیک نیز عنوان کرد: ما از این مورد استقبال نمی کنیم. میدان ورزش نباید رنگ و بوی سیاست داشته باشد. البته دوپینگ پدیده شومی است اما اینکه بخواهیم جامعه بزرگی از ورزشکاران که همیشه در المپیک در رده های بالایی قرار داشته اند را به صورت کلی حذف کنیم، زیبنده نیست. شاید در این خصوص فعالیت های سیاسی صورت می گیرد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا قرار است رئیس جمهور از اردوی تیم ملی فوتبال بازدید داشته باشد یا خیر؟ گفت: من در این مورد چیزی نمی دانم.

 

۲۰۵۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]