کعبی: خطا روی فیگو بدترین خاطره زندگی‌ام است

۱۳۹۵-۰۵-۱۱
وبسایت رسمی برنامه نود -  ملی‌پوش پیشین فوتبال ایران گفت: بعضی‌ها می‌گویند خطای کعبی روی فیگو در جام جهانی ۲۰۰۶ بهترین خاطره زندگی‌اش است، اما من می‌گویم بدترین خاطره زندگی‌ام است.به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، حسین کعبی، در حاشیه انجام امور بیمه درمانی خود اظهار داشت: اولین بار ...

وبسایت رسمی برنامه نود –  ملی‌پوش پیشین فوتبال ایران گفت: بعضی‌ها می‌گویند خطای کعبی روی فیگو در جام جهانی ۲۰۰۶ بهترین خاطره زندگی‌اش است، اما من می‌گویم بدترین خاطره زندگی‌ام است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، حسین کعبی، در حاشیه انجام امور بیمه درمانی خود اظهار داشت: اولین بار هست به صندوق می‌آیم. اطلاع نداشتم که قهرمانان حقوق می‌گیرند و بیمه می‌شوند. با صحبت‌هایی که با ابراهیم میرزاپور داشتم، متوجه شدم به دلیل قهرمانی در بازی‌های آسیایی پوسان می‌توانیم بیمه شویم و هم اینکه از صندوق حقوق دریافت کنیم.

وی افزود: خیلی از فوتبالیست‌ها که شنیدند من به صندوق آمدم که بیمه شوم، خیلی تعجب کردند، چون خیلی از آنها از این ماجرا و از وجود صندوق اطلاعی ندارند. همه جا شایع شده است که فوتبالیست‌ها پول خوبی می‌گیرند و به این مسائل نیازی ندارند، ولی اصلا اینطور نیست.

بازیکن پیشین تیم لسترسیتی انگلیس درباره اینکه بازیکنان هیچ رشته‌ای به اندازه فوتبال درآمد ندارند، گفت: در این چند سال خیلی از مردم روی فوتبالیست‌ها زوم کرده‌اند و می‌گویند پول خوبی می‌گیرند، اما هیچکسی نمی‌گوید حقشان است. کسی که حقش است، باید پول خوبی بگیرد. بازیکنان والیبال هم پول خوبی می گیرند و نوش جانشان؛ بعد از صعود به المپیک پاداش خوبی گرفتند.

کعبی ادامه داد: مطمئن باشید حتما پول خوبی می‌گیرند که صدایشان در نمی‌آیند، چون من بیشتر از فوتبالیست‌ها، دوست والیبالیست دارم. در برنامه‌های اسمی تلویزیون می‌بینید که فوتبال بیشتر از سایر رشته‌ها مورد توجه مردم قرار می‌گیرد، در کوچه وخیابان هم همیشه حرف از فوتبال است. این رشته بین مردم طرفداران زیادی دارد و برای همین هم است که آنقدر روی آن حساس هستند.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال عنوان کرد:‌ من تاکنون بیمه نبودم و به صورت شخصی کارهای درمانی‌ام را انجام می دادم. تصمیم دارم حقوقی را که از صندوق دریافت می کنم را به یک خانواده بی‌بضاعت دهم. بیشتر مساله بیمه برایم مهم بود.

کعبی خاطرنشان کرد: دوست دارم دست همه را بگیرم ولی واقعاً بعضی مواقع که نمی‌توانم به همه مردم کمک کنم ناراحت می‌شوم. از صمیم قلب دوست دارم همه جوان‌ها به هدف‌هایشان برسند. بعضی مواقع مادر و پدرها برای اینکه پسرشان را در آکادمی‌های فوتبال ثبت نام کنند از من سوال می‌پرسند. تمام سعی‌ام را می‌کنم آنها را درست راهنمایی کنم. الان شرایط فوتبال طوری شده که آدم نمی‌تواند به چشم‌های خودش هم اعتماد کند. اگر توانایی‌اش را داشتم دوست داشتم دست همه جوان‌ها را بگیرم و به آنها کمک کنم.

کعبی درباره شرایط حال حاضر خود گفت: چند وقت پیش یک عمل جراحی روی پایم انجام دادم. سال گذشته برادرم به رحمت خدا رفت، متاسفانه از لحاظ روحی به مشکل خوردم و یک سال فوتبال بازی نکردم، اما تصمیم گرفتم امسال دوباره فوتبال را با جدیت ادامه دهم و برای همین به مدت یک سال به تیم سپید رود رشت پیوستم و امیدوارم در این تیم موفق باشم. در کنار فوتبال در کار ساخت و ساز ساختمان در منطقه چالوس نیز هستم و شغل اصلی‌ام کار ساختمان است. خیلی آن را دوست دارم و نزدیک به ۷ سال است که این کار را انجام می‌دهم.

این فوتبالیست که اکثر مردم او را با جام جهانی ۲۰۰۶ فوتبال و خطایش روی لوئیس فیگو، بازیکن پیشین تیم ملی پرتغال به خاطر می آورند در این باره توضیح داد: موضوع خطای من روی فیگو مربوط به ۱۱ سال پیش است. چند وقت پیش به بانک رفته بودم و رئیس بانک تا من را دید گفت یادش بخیر ۱۱ سال پیش آن خطا را روی فیگو انجام دادی. این نشان می‌دهد مردم ما چقدر فوتبالی هستند که این همه مدت از آن ماجرا گذشته است ولی باز به خاطر می آورند. هرچه در تیم ملی بازی کرده‌ام به خاطر شادی دل مردم بوده است.

وی اظهار داشت: بعضی‌ها می‌گویند خطای کعبی روی فیگو در جام جهانی ۲۰۰۶ بهترین خاطره زندگی‌اش است، ولی من می‌گویم بدترین خاطره زندگی‌ام است، چون ناخواسته ضربه خیلی بدی به او زدم و اگر اتفاقی برای این بازیکن بزرگ می‌افتاد، هیچ وقت خودم را نمی بخشیدم. از قصد این کار را نکردم و اندازه موهای سرم از آن کار پشیمانم. رفتم در رختکن و از فیگو معذرت‌خواهی کردم و آقای چلنگر ترجمه کرد. گفتم ببخشید بابت این مسئله‌ای که اتفاق افتاد و فیگو با روی خوش گفت نه خودت را ناراحت نکن فوتبال است و این مسائل پیش می آید. من مطمئنم فوتبالیست قوی و حرفه‌ای می‌شوی و من برایت آرزوی موفقیت می‌کنم.

کعبی در پایان گفت: بعد از جام جهانی سال‌ها بعد و آن زمانی که فیگو همراه با بزرگان فوتبال جهان برای بازی دوستانه به ایران آمد، با دسته گل به فردوگاه به استقبالش رفتم و من را که دید خیلی تعجب کرد.گفتم به این نیت آمدم که دوباره از شما معذرت خواهی کنم و فیگو با روی خوش با من برخورد کرد و از این بابت خوشحال شد و تشکر کرد. این موضوع را کسی نفهمید، نه عکاسی متوجه شد و نه هیچ رسانه خبری. با یکی از دوستام رفتم و کلاه گذاشته بودم کسی مرا نشناسد که بعداً حرف و حدیثی از این ملاقات به وجود نیاید.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]