گزارش مالی کونامی؛ فروش کلی سری Metal Gear به بیش از ۴۹ میلیون نسخه رسید

۱۳۹۵-۰۵-۱۱
جدایی کوجیما از کونامی پرسش بسیار مهمی را در ذهن بازیکن ها ایجاد کرد؛ متال گیر به چه سرنوشتی دچار خواهد داشت؟ کوجیما سی سال از فعالیت خود را صرف این فرنچایز کرد و نبود خالق یک سری به عنوان سکان دار بازی های بعدی می تواند طبعات منفی به همراه داشته باشد. با این وجود، کونامی همچنان به پشتیبانی خود ...

جدایی کوجیما از کونامی پرسش بسیار مهمی را در ذهن بازیکن ها ایجاد کرد؛ متال گیر به چه سرنوشتی دچار خواهد داشت؟ کوجیما سی سال از فعالیت خود را صرف این فرنچایز کرد و نبود خالق یک سری به عنوان سکان دار بازی های بعدی می تواند طبعات منفی به همراه داشته باشد.

با این وجود، کونامی همچنان به پشتیبانی خود از متال گیر ادامه خواهد داد چون فرنچایز مورد بحث سود بسیار زیادی را به جیب ژاپنی ها سرازیر می کند. براساس گزارش مالی آن ها از سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۶، متال گیر سالید تا ۳۱ مارس سال جاری [دوازدهم فروردین] توانسته فروشش را به ۴۹٫۲ میلیون نسخه برساند.

همچنین کونامی در این بازه زمانی ۴۱۸ میلیون دلار درآمدزایی کرده که نسبت به سال گذشته با کاهش ۳٫۵ درصدی مواجه شده است. البته سود ژاپنی ها با ۴۰ درصد افزایش به ۸۹ میلیون دلار رسید. از سوی دیگر درآمد بخش دیجیتالی و سود تولیدات هم هر کدام به ۲۴۶ [با رشد ۵٫۶ درصدی] و ۸۵ میلیون دلار [با رشد ۳۴ درصدی] افزایش یافتند.

جدیدترین عنوان متال گیر سالید سال گذشته منتشر شد و توانست جوایز بسیار زیادی را به دست بیاورد. آخرین آمار فروش بازی نشان می دهند که ۶ میلیون نسخه از متال گیر سالید ۵ تا اواخر سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شده است.

The post گزارش مالی کونامی؛ فروش کلی سری Metal Gear به بیش از ۴۹ میلیون نسخه رسید appeared first on دیجیاتو.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]