گزارش ویژه/ بیش از ۳ هزار جاسوس آمریکا در برزیل چه می‌کنند؟

۱۳۹۵-۰۵-۱۵
وبسایت رسمی برنامه نود - سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی ایالات متحده به منظور تأمین امنیت و همچنین حراست از برگزاری سالم و بدون دردسر بازی های المپیک 2016 ریو، به ویژه محافظت از ورزشکاران و اعضای کاروان ورزشی آمریکا، بیش از هزار نیروی مخفی و جاسوس را در ریودوژانیرو به کار گماشته اند. به گزارش وب سایت رسمی نود، بخش ...

وبسایت رسمی برنامه نود – سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی ایالات متحده به منظور تأمین امنیت و همچنین حراست از برگزاری سالم و بدون دردسر بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو، به ویژه محافظت از ورزشکاران و اعضای کاروان ورزشی آمریکا، بیش از هزار نیروی مخفی و جاسوس را در ریودوژانیرو به کار گماشته اند.
به گزارش وب سایت رسمی نود، بخش خبری شبکه NBC فاش کرد که صدها مفسر و تحلیلگر، کارشناس حقوقی و نیروهای عملیات ویژه در حال حاضر در شهر ریودوژانیرو استقرار یافته اند.
به گفته یکی از مقامات ارشد نظامی برزیل، تعدادی نیروی کماندوی دریایی و تکاورهای آموزش دیده حرفه ای از مرکز فرماندهی عملیات های ویژه ایالات متحده در برزیل حضور داشته و مأموریت آنها همکاری با پلیس فدرال برزیل و همچنین نیروی دریایی این کشور است.
پایگاه خبری NBC که اطلاعات مربوط به فعالیت های امنیتی و حفاظتی دولت آمریکا در خلال بازی های المپیک ۲۰۱۶ را از طریق گزارش های طبقه بندی شده این سازمان به دست آورده، در ادامه توضیح می دهد که حوزه های همکاری بین پلیس دو کشور آمریکا و برزیل شامل این موارد خواهد بود؛ محافظت و مراقبت بیش از ۱۰ هزار ورزشکار و ۳۵۰۰ نیروی امنیتی و پرسنل پلیس و سایر افراد مسئول، نظارت دقیق بر حساب های کاربری گروه های تروریستی در رسانه های اجتماعی و کمک به تأمین امنیت شبکه های کامپیوتری.
به گزارش NBC، ریچارد کولکو، سخنگوی سازمان اطلاعات و امنیت ملی برزیل، اظهار داشت: در طول برگزاری بازی های المپیک، سازمان اطلاعات و امنیت ایالات متحده همکاری بسیار نزدیکی با مقامات سازمان اطلاعات و امنیت برزیل خواهند داشت و در زمینه شناسایی و برطرف کردن تهدیدهای بالقوه برای بازی های المپیک به آنها کمک می کند.
این مقام مسئول برزیلی در ادامه توضیح می دهد: همانگونه که پیش بینی می شد، ارتش ایالات متحده واحدهای نظامی بسیار عظیمی را به حالت آماده باش در اختیار دارد تا در صورت لزوم برای عملیات ضدتروریستی فراخوانده شوند.
NBC در پایان به بخش دیگری از این گزارش طبقه بندی شده در ارتباط با این مسئله اشاره می کند که برای اجرای عملیات های در نظر گرفته شده جهت تأمین امنیت بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو، حدود ۱۷ سازمان امنیتی و اطلاعاتی همکاری و مشارکت دارند.

۲۰۸۱

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]