گزارش یک فاجعه؛ ۵۲ درصد بازیکنان لیگ برتری یک ساله بسته‌اند

۱۳۹۵-۰۵-۱۴
وبسایت رسمی برنامه نود - طبق اعلام سازمان لیگ مشخصات قراردادی 395 بازیکن لیگ برتر تا بدین لحظه مشخص شده است. به گزارش وبسایت نود، البته این تعداد، تعداد نهایی نیست و ممکن است طی روزهای آتی (با توجه به باز بودن پنجره نقل‌وانتقالات تا15 شهریور) بر آن افزوده شود. یک ساله‌هابررسی مدت قرارداد بازیکنان ثبت شده نشان می‌دهد که 206 نفر ...

وبسایت رسمی برنامه نود – طبق اعلام سازمان لیگ مشخصات قراردادی ۳۹۵ بازیکن لیگ برتر تا بدین لحظه مشخص شده است.

به گزارش وبسایت نود، البته این تعداد، تعداد نهایی نیست و ممکن است طی روزهای آتی (با توجه به باز بودن پنجره نقل‌وانتقالات تا۱۵ شهریور) بر آن افزوده شود.

یک ساله‌ها
بررسی مدت قرارداد بازیکنان ثبت شده نشان می‌دهد که ۲۰۶ نفر از بازیکنان قرارداد یک ساله داشته‌اند. به عبارتی ۵۲ درصد از بازیکنان با قراردادی یک ساله به عضویت تیم‌هایشان درآمده و بعد از پایان فصل ۹۵-۹۶ به عنوان بازیکن آزاد خود تصمیم‌گیر آینده‌شان خواهند بود.

پرسپولیس با ۴ بازیکن با قرارداد یک ساله بهترین عملکرد را داشته است. سرخپوشان تهرانی تنها با حسینی، عالیشاه، کامیابی‌نیا و محمد انصاری قرارداد یک ساله دارند، هرچند صحبت‌هایی در رابطه با تمدید قرارداد با کامیابی‌نیا و انصاری شنیده می‌شود. البته پرسپولیسی‌ها با ثبت قرارداد دو ساله با سه بازیکن خارجی نیز دست به قمار بزرگی زده‌اند که ممکن است عواقب مالی بدی را برایشان به همراه داشته باشد.
ذوب‌آهن با ۹ بازیکن با قرارداد یک ساله بعد از پرسپولیس، بهترین عملکرد را داشته است. سایپا نیز با ۱۰ بازیکن با قرارداد یک ساله بعد از این دو تیم قرار دارد.

صنعت نفت آبادان با ۲۱ بازیکن با قرارداد یک ساله در این زمینه بدترین آمار را به خود اختصاص داده است. آبادانی‌ها در انتهای فصل تنها ۴ بازیکن تحت قرارداد خواهند داشت. صبا با ۱۹ بازیکن و پدیده با ۱۷ بازیکن با قرارداد یک ساله در رده‌های بعدی قرار دارند.

دوساله‌ها
۱۲۶ بازیکن قرار دوساله منعقد کرده‌اند (۳۲ درصد) که در این زمینه ذوب‌آهن با ۱۶ بازیکن، پرسپولیس با ۱۳ بازیکن و استقلال خوزستان با ۱۲ بازیکن بهترین عملکرد را داشته‌اند. کمترین تعدا قراردادهای دو ساله نیز متعلق است به صنعت نفت آبادان، با تنها یک قرارداد دوساله. پدیده و نفت تهران نیز با ۵ قرار دو ساله تنها عملکردی بهتر از صنعت نفت ابادان داشته‌اند.

سه سال و بیشتر
۶۳ بازیکن (۱۶ درصد) نیز قرارداد سه ساله یا بیشتر داشته‌اند. سایپا با ۱۰ بازیکن در از این حیث پیشتاز است و پرسپولیس و گسترش فولاد با ۷ بازیکن بعد از این تیم قرار دارند. پیکان و صبا بدون بازیکن با قرارداد سه سال یا بیشتر بدترین عملکرد را داشته‌اند.
در میان تیم‌های لیگ برتری تاکنون تنها ۶ قرارداد ۴ ساله و فقط دو قرارداد ۵ ساله به ثبت رسیده‌است. پرسپولیس (۲ بازیکن)، سایپا، گسترش فولاد، فولاد و سیاه‌جامگان (هر کدام یک بازیکن) تیم‌هایی هستند که قرارداد ۴ ساله بسته‌اند. پرسپولیس تنها تیم لیگ برتری است که با دو بازیکن قرارداد پنج ساله بسته و ۱۵ تیم دیگر لیگ بازیکنی با قرارداد پنج ساله ندارند.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]