گودرزی:در طراحی لباس کاروان ایران بی‌تقصیرم

۱۳۹۵-۰۵-۰۲
وبسایت رسمی برنامه نود - وزیر ورزش و جوانان می‌گوید: گزارشاتی از چند بازیکن به او رسیده که وی در حال بررسی است.به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که شما همیشه گفته‌اید نباید انتظار از کاروان ایران در المپیک بالا برود اما در مراسم بدرقه این ...

وبسایت رسمی برنامه نود – وزیر ورزش و جوانان می‌گوید: گزارشاتی از چند بازیکن به او رسیده که وی در حال بررسی است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که شما همیشه گفته‌اید نباید انتظار از کاروان ایران در المپیک بالا برود اما در مراسم بدرقه این انتظارات بالا رفت، اظهار داشت: ما در مجموع ۱۵ دوره در المپیک شرکت کرده‌ایم که ۷ دوره قبل از انقلاب و ۸ دوره بعد از انقلاب بوده و در مجموع ۶۰ مدال کسب کردیم، اما ظرفیت ما در دنیای ورزش و المپیک میانگین ۴ مدال بوده است. حالا اینکه در المپیک لندن رتبه ۱۷ را کسب کرده‌ایم، اتفاق خوبی است، اما هم اینکه نباید شرایط را آرمانی تصور کنیم و هم نباید یأس را ایجاد کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که توقع مردم پیشرفت ایران در هر دوره المپیک است، اظهار داشت: برای پایدار کردن روند کسب مدال اول باید شرایط مدال‌آوری فراهم شود، استعدادها را بشناسیم و این یعنی آمایش سرزمین در ورزش. الان کاملاً مشخص است در کدام منطقه باید روی چه رشته‌هایی سرمایه‌گذاری کرد. در بعضی رشته‌ها هم مثل والیبال استعدادیابی‌ها صورت گرفته است.

گودرزی در پاسخ به این سؤال که آیا از نظر تعداد کسب سهمیه موفق بوده‌اید، خاطرنشان کرد: از نظر کمی بله، ضمن اینکه والیبال به‌عنوان یک ورزش مفرح می‌تواند انرژی زیادی را در مردم ایجاد کند.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که ما در رشته‌هایی مثل بوکس و تیراندازی با کمان موفق عمل نکردیم، یادآور شد: این موضوع به فدراسیون‌ها برمی‌گردد، البته تلاش ما هم این بوده که وقتی صاحب‌نظران یک رئیس را انتخاب می‌کنند، از او حمایت کنیم. حالا برخی‌ها می‌گویند رئیس فدراسیون بوکس ۲۷ سال است که فعالیت دارد، او را انتخاب نکنید، اما حالا که انتخاب کرده‌اید احترام بگذارید.

وی درباره اینکه گفته می‌شود شما هر شخصی را که دوست داشته باشید به‌عنوان رئیس فدراسیون انتخاب می‌کنید، گفت: نمی‌گویم قوانین نقص ندارد، اما باید همین قوانین را به‌صورت صحیح اجرا کرد. ما در این دوره بیش از ۴۰ انتخابات برگزار کردیم که بعضی از فدراسیون‌ها نامزدهای زیادی هم داشتند، اما در مجموع اعتراضات کم بوده است.

گودرزی در ادامه صحبت‌هایش به مشکلات مالی اشاره کرد و اظهار داشت: دولت سنگ‌تمام گذاشت و جوایز هم افزایش یافت، اما هنوز به شرایط پایدار نرسیده‌ایم، البته رئیس‌جمهور در این مدت ۸ بار با جامعه ورزش ملاقات داشته و از آنها حمایت کرده است.

وی در پاسخ به این سؤال که مراسم رونمایی از لباس کاروان ایران امروز برگزار شد اما انتقادهایی هم مطرح است، تصریح کرد: ما بی‌تقصیریم. مجموعه‌ای از همکاران در کمیته المپیک زحمت می‌کشند و تلاش آنها این است که کاروان آبرومند به المپیک برود، اما ممکن است در تهیه لباس سلایق متفاوت باشد.

وزیر ورزش افزود: من از رئیس کمیته المپیک درباره لباس‌ها پرسیدم و از او خواستم نمونه‌ای برایم بفرستد، گفته‌اند گروهی از دانشگاه هنر روی این لباس‌ها نظر داده‌اند. اعتقاد دارم لباس ورزشکار باید در شأن آنها باشد، اما نمی‌دانم عیب چیست، فقط یکی‌، دو تا پیامک به طنز دیدم. حالا امیدوارم دوستان کمیته به منتقدان توجه کنند.

گودرزی در ادامه این مصاحبه در برنامه متن و حاشیه در پاسخ به این سؤال که زهرا نعمتی پرچمدار کاروان ایران اعتراض دارد که پاداش خود را نگرفته، عنوان کرد: غیرممکن است، آنچه در اختیار ما بوده، به او داده‌ایم، شاید فدراسیون تعلل کرده است که این را هم بعید می‌دانم. چند بار شخصاً از نعمتی پیگیری کردم که گفت پاداشش را گرفته است، شاید صحبت‌های او در خصوص حقوق‌ها باشد که ۱۵-۱۰ روزی جابه‌جا می‌شود.

وی همچنین در ادامه به عدم سفرش به برزیل اشاره کرد و گفت: به خاطر صرفه‌جویی در هزینه‌ها به المپیک نمی‌رود، از طرفی در این بازی‌ها باید یک نفر فرماندهی کند و وقتی رئیس کمیته المپیک هست، لازم نیست من باشم؛ چراکه ممکن است تداخلی رخ دهد، همان‌طور که در دوره‌های قبلی رخ داده بود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در برخی موارد کامنت‌های زیادی علیه وی منتشر می‌شود، تصریح کرد: در برخی موارد مثل فوتبال علیه من ۱۸۰ هزار کامنت می‌گذارند که چرا نگذاشتی یک بازیکن ۱۸۰ میلیونی با ۹۰۰ میلیون تومان قرارداد ببندد. گروه‌هایی هستند که این کارها را می‌کنند و من ترسی ندارم و برخورد می‌کند، فصل قبل از مدیرعامل پرسپولیس پرسیدم چرا به ترکیه رفتند که گفتند چون اردوی کیش از ترکیه گران‌تر بوده و در ترکیه هتل‌ها را رایگان گرفتند.

گودرزی در پاسخ به سؤالی دیگر مبنی بر اینکه برخی می‌گویند وزارت ورزش نسبت به فساد حساسیت ندارد، اظهار داشت: این برخی‌ها چه کسانی هستند؟ اکثریت کسانی که می‌شناسم می‌گویند این دولت در این زمینه خوب کار کرده است. کمیسیون اصل نود هم همین اعتقاد را دارد. ما حتی به سازمان لیگ گفته‌ایم موظف است تمامی پرداختی تیم‌ها را اعلام کند، حتی به خاطر اقدامات ما نهادهای ناظر مانند سازمان بازرسی از ما تشکر کرده است.

وی درباره اینکه منظور شما از انتشار قراردادها، زیرمیزی، رومیزی و عابربانک هم هست یا خیر، تصریح کرد: ما انسان هستیم و نمی‌توانیم به غیب چیزی بگوییم، نمی‌توانیم بگوییم در عابربانک چه رقمی رفته و چه رقمی نرفته، ملاک ما قرارداد است، البته چند گزارش از بازیکنان به من رسیده که در حال بررسی هستیم، مسجل شود، برخورد می‌کنیم. هنوز تخلفات روشن نیست و این مدارک فاقد اسم است.

وزیر ورزش و جوانان درباره اینکه شما با نام‌گذاری روز ملی کشتی مخالفت کرده‌اید، گفت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی به این‌صورت است که ابتدا موضوع مطرح و سپس رأی‌گیری می‌شود که آن هم مخفی است، هرچه رأی باشد تصویب می‌شود. آقای جنتی به من گفت «365 روز داریم که امروز هم ۱۰ مناسبت به ما اعلام کرده‌اند، هزاران مناسبت هم در نوبت است که یکی از موارد مطرح‌شده روز ملی کشتی است» گفتم «اصلاً اطلاعی از این پیشنهاد ندارم و در جریان نیستم» یعنی مخالفت نکردم.

گودرزی افزود: اگر فدراسیون کشتی پیشنهادی دارد باید به من بگوید و بعد ما در شورای عالی انقلاب مطرح کنیم، اما آنها بدون اینکه به من بگویند، مستقیم به شورا نامه نوشتند، من هم گفتم نمی‌دانم و این پیشنهاد از مسیر خارج شد.وقتی وزارت ورزش را دور می‌زنند، این اتفاقات هم رخ می‌دهد.

 

۲۰۲۰

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]