گوگل: ۹۷ درصد از ارتباطات صورت گرفته با یوتوب رمزگذاری شده هستند

۱۳۹۵-۰۵-۱۲
یوتوب در مطلبی که امروز منتشر کرد اعلام داشت که 97 درصد از ارتباطات صورت گرفته با سرویس ویدئویی اش رمزگذاری شده و امن هستند. این شرکت البته یادآور شده که به خاطر عدم پشتیبانی برخی دستگاه ها از پروتکل HTTPS نتوانسته این رقم را به صد درصد برساند، با این حال، ابراز امیدواری کرده که «به مرور زمان ارتباطات غیرایمن با سرویس ...

یوتوب در مطلبی که امروز منتشر کرد اعلام داشت که ۹۷ درصد از ارتباطات صورت گرفته با سرویس ویدئویی اش رمزگذاری شده و امن هستند.

این شرکت البته یادآور شده که به خاطر عدم پشتیبانی برخی دستگاه ها از پروتکل HTTPS نتوانسته این رقم را به صد درصد برساند، با این حال، ابراز امیدواری کرده که «به مرور زمان ارتباطات غیرایمن با سرویس خود را قطع کند».

البته اینکه عملیاتی شدن چنین وعده ای چقدر به طول می انجامد هنوز مشخص نشده، اما با در نظر داشتن اینکه در نوامبر ۲۰۱۴، سطح اعلام شده از سوی یوتوب برابر با ۷۷ درصد بود، به نظر نمی آید که رمزگذاری کامل و صد درصدی به زمان زیادی نیاز داشته باشد.

گوگل: 97 درصد از ارتباطات صورت گرفته با یوتوب رمزگذاری شده هستند

لازم است اضافه نماییم که یوتوب پشتیبانی از این پروتکل را دو سال پیش فراهم نمود و اعلام نمود که از آن تاریخ شاهد افزایش حجم ترافیک دستگاه های مختلف بوده و در نتیجه حصول اطمینان از بابت امن بودن ارتباطات برایش به نوعی چالش بدل گردیده است.

این شرکت در مطلبی که پیرامون همین مساله منتشر کرده آورده است: ما دریافتیم که HTTPS کیفیت تجربه اغلب کاربران را بهبود بخشیده.

اضافه نماییم که پروتکل یاد شده در سرویس هایی نظیر استریم ویدئو بسیار مهم است زیرا می تواند از کاربران در برابر هکرهایی که بدافزارهای خود را در ارتباطات غیرایمن قرار می دهند حفاظت کند.

The post گوگل: ۹۷ درصد از ارتباطات صورت گرفته با یوتوب رمزگذاری شده هستند appeared first on دیجیاتو.

لطفا فهرستی را به این بخش اختصاص دهید
© حقوق سایت محفوظ است
[ طراحی سایت توسط فرجاد ]